۳۷۴۰ تروریست در عفرین سوریه کشته شدند/ مرکز شهر که مملو از مهمات امریکا و ایران بود تحت کنترل درآمد

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که از آغاز عملیات شاخه زیتون در عفرین تاکنون شمار تروریست های از پای درآمده به 3740 تن رسیده است.

کوکچه پرس330 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۵ حمل ۱۳۹۷ - ۱:۲۸ قبل از ظهر

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در ششمین کنگره استانی حزب عدالت و توسعه در استان اوردو اعلام کرد که از آغاز عملیات شاخه زیتون در عفرین تاکنون شمار تروریست های از پای درآمده به ۳۷۴۰ تن رسیده است.

ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه به شرح زیر است:

“ملت ما یک ملت عادی نیست، بلکه یک ملت قدرتمند است. این ملت قبل از همه با قدرت ایمان و اراده قوی خود و بدون گوش دادن به هیچ کسی، عملیات سپر فرات و بعد از آن نیز عملیات شاخه زیتون را انجام داده است. این مردم در عملیات سپر فرات حماسه آفرید.

در باره عفرین هم گفتیم، اما گوش ندادند و با گروه های تروریستی پ.ی.د/ ی.پ.گ همکاری کردند. در حال حاضر نیز آنها هنوز درک نکرده اند که پ.ی.د/ ی.پ.گ شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک است. این موضوع را به آنها می گوییم اما درک نمی کنند. ببخشید اگر شما درک نمی کنید ما هم به پاکسازی خود ادامه خواهیم داد.

ما قبلا نیز گفتیم، گروه تروریستی را در مناطق شرق ترکیه پاکسازی خواهیم کرد و کردیم. آنها فرار می کنند و ما آن ها را دنبال خواهیم کرد. سرانجام آنها به سوریه فرار کردند و ما برای پاکسازی آنها وارد آنجا شدیم.

عفرین کاملا تحت کنترل درآمد
نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه پس از کنترل کامل منطقه عفرین، به برقراری امنیت در این شهر ادامه می دهند.

ما به دوستان مان می گییم بیاید همراه ما باشید. اشتباه نکنید. در حال حاضر خدا را شکر سلاح های خود را تولید می کنیم. نیروهای مسلح کشور با سلاح های ملی خود در قبال تروریست ها مبارزه می کنند.”

با این حال ستاد کل ارتش ترکیه اعلام کرد نیروهای مسلح کشور در ادامه عملیات کشف و خنثی سازی تله های انفجاری در عفرین که زندگی غیرنظامیان را تهدید می کند٬ ۸ مواد منفجره دستساز را در ناحیه جندیرس و روستای عرب اوشاقی این شهرستان منهدم کردند. شهرستان عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل در آمده و عملیات کشف و خنثی‌سازی مین وتله های انفجاری به منظور بازگشت مردم منطقه به خانه‌های شان ادامه دارد.

نیروهای متخصص خنثی سازی بمب ارتش ترکیه در جریان عملیات جستجو و خنثی سازی تله های انفجاری در چارچوب عملیات شاخه زیتون مواد منفجزه را در ناحیه و روستای این شهرستان منهدم می کنند.

در عملیات امروز نروهای مسلح کشور ۸ تله انفجاری که توسط گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک جاسازی شده بود را خنثی کردند.

گفتنی است ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه ظهر امروز اعلام کرد منطقه عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل درآمده و عملیات کشف و خنثی‌سازی مین و تله های انفجاری در این منطقه ادامه دارد.

ستاد کل ارتش ترکیه طی اطلاعیه ای اعلام کرد کمک‌های انسانی نیروهای مسلح ترکیه برای مردم روستاهای عفرین ادامه می یابد.

تظاهرات مردم تل رفعت علیه گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک
مردم شهر تل رفعت واقع در شمال حلب سوریه که از پاکسازی عفرین از لوث گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک در چارچوب عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه استقبال می کنند٬ برای نجات شهرشان از دست این گروه ترورستی تظاهرات کردند.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با انتشار ۳ قطعه عکس از خبرگزاری آناتولی در حساب کاربری خود در توئیتر٬ آخرین وضعیت منطقه عفرین را تشریح کرد.

چاووش اوغلو سه عکس با مضمون ابراز محبت کودکان عفرینی با در دست گرفتن پرچم ترکیه به سربازان ترک و توزیع مواد غذایی توسط سربازان ترک و نیروهای هلال احمر ترکیه در بین مردم عفرین را به اشتراک گذاشته است.

۱۳۹۷-۰۱-۰۵
کوکچه پرس