بازی های خطرناک در پشت پرده نشست ها وجود دارد

نشست صلح افغانستان در ازبکستان تمام شد بدون اینکه نتیجه مشخصی در پی داشته باشد. این نشست مانند دیگر نشست ها درباره افغانستان با سخرانی های بی نتیجه آغاز و با شعارهای همیشگی پایان یافت.

کوکچه پرس172 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۱۰ حمل ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱ قبل از ظهر
بازی های خطرناک در پشت پرده نشست ها وجود دارد

زلمی وردک آگاه مسایل نظامی در برنامه «چشم انداز» ، دید خوشبینانه ای به نتایج نشست ها ندارد و می گوید: نظر به نشست های قبلی که در افغانستان یا در کشورهای دیگر برای افغانستان صورت گرفته است ما ترس داریم که این نشست همانند نشست های قبلی بی نتیجه و بدون پیگیری بماند.

وی افزود: مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد. این نشست چندم جهانی است که صورت می گیرد. در نشست های قبلی ما روی صلح را در افغانستان ندیدیم بلکه اوضاع برعکس شد و جنگ ها بیشتر شد.

وردک گفت: ما دیدیم که باوجود مذاکرات صلح و رفت و آمد ها به پاکستان و نشست های پی در پی صلح، نتیجه این شد که ابتدا جنگ در جنوب و جنوب شرق بود اما حالا جنگ در شمال و شمال شرق هم وسعت پیدا کرده است. اگر این موضوعات همچنان وجود داشته باشد و بازی های خطرناک در پشت پرده قرار داشته باشد که وجود هم دارد، ما نمی توانیم به این نشست ها امید داشته باشیم و نه این نشست ها می تواند استقامت خود را طی کند.

۱۳۹۷-۰۱-۱۰ ۱۳۹۷-۰۱-۱۰
کوکچه پرس