احمدی نژاد، به دنبال چیست؟

کوکچه پرس211 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۱۰ حمل ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱ بعد از ظهر
احمدی نژاد، به دنبال چیست؟

مسعود پزشکیان، یکی از نایب رئیسان مجلس رفتار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران را در ماههای اخیر طبیعی دانست. وی  گفت: “خصائل و ویژگی های او تغییری نکرده، فقط زمانی علیه هاشمی و ناطق انتقاد می کرد و حالا علیه کسان دیگری اعتراض دارد.”.

نایب رئیس مجلس در خصوص امکان برخورد قضایی با آقای احمدی نژاد، گفت: “به هرحال اگر برخورد کنند یک مشکل است و اگر برخورد نکنند هم مشکلی بدتر پیش می آید. پیش از این، کسی که رئیس جمهور مملکت بوده را مورد تمجید قرار داده بودیم و گفتیم مشابه او نیامده و نماینده امام زمان است و پول هایی هم که به مردم می داده، از آن امام زمان بوده است.

حال همین فرد را به زندان بیندازیم، مشکلی پیش نخواهد آمد؟ آیا مردم نمی گویند شما چطور نتوانستید این آدم را بشناسید.”

رییس جمهور سابق ایران دو نامه به رهبر ايران آقاي خامنه‌ای نوشته است. این نامه‌ها در طي دو ماه گذشته و حاوی گلایه شدید از اوضاع کشور و همچنین پیشنهادهایی برای “برون رفت از وضع پیچیده و سخت موجود” مي باشد. احمدي نژاد در اين نامه به رهبر ايران چنين مي گويد: ” چگونه می توان از وضع بسیاری از خانواده ها که به دلیل فقر و گرانی و ناتوانی در تامین هزینه های اولیه زندگی در حال متلاشی شدن هستند مطلع بود و کاری نکرد؟ آیا می شود خبردار شد که گروه‌هایی از مردم به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی و تداوم رکود و فقر، ناچار به عبور از شرافت و نوامیس خود شده اند و آنگاه ساکت بود و دم برنیاورد؟ چگونه می توان صف طولانی فروش کلیه به علت فقر را مشاهده کرد و ساکت ماند؟ احمدي نژاد در نامه گلايه آميز دوم خود نيز چنين مي گويد: ” بانک ‌ها منابع مردم را از تمام سرزمین جمع‌آوری کرده و با تشخیص خود به افراد، فعالیت ‌ها و مناطق خاص اختصاص می‌دهند. این امر بستر ساز و عامل تولید رانت، سوءاستفاده، تبعیض، فاصله طبقاتی و محرومیت در بخش های وسیعی از مردم و کشور است.” گفتني است، در ماه‌های اخیر، آقای احمدی‌نژاد و یارانش بارها قوه قضاییه را مورد اتهام قرار داده اند، در همين راستا آقاي بقايي از ياران نزديک احمدي نژاد دستگير شده است. در اين راستا، احمدی نژاد در نامه‌ای به رهبرایران پیشنهاد کرده که در بیت خود دست به “اصلاحات اساسی” بزند.

آقای احمدی نژاد، در نامه دیگری خطاب به سردار قاسم سلیمانی تاکید کرد: “اگر وجهی به آقای بقایی پرداخت شده است باید معلوم شود این اقدام، به چه دلیل، بابت چه کاری، از کدام محل، طبق کدام قانون، و چگونه آن هم در روزی که ایشان فاقد هر نوع مسئولیت دولتی بوده، انجام شده است؟

در حالی که در رسانه ها اینگونه مطرح می‌شود که جنابعالی برای مقابله با ظلم در سوریه و دیگر مناطق، فداکاری‌ها کرده اید، جای این سوال باقی است که چرا با سکوت خود در برابر ظلم بزرگی که در کشور خودتان و به نام شما در جریان است، مشارکت می‌کنید؟

بهتر می‌دانید که مابقی اتهامات دستگاه قضایی به جناب آقای بقایی وضعی مشابه دارد.

لازم است آمادگی کامل خود را برای تبیین مراودات کاری بین خود و شما که در نامه مورخ ۹۶/۱۰/۲۱ نیز از آن یاد کرده ام اعلام نمایم”. گفتنی است، آقای سلیمانی هنوز به این تهدیدها و اعتراضات واکنش نشان نداده اند.

۱۳۹۷-۰۱-۱۰ ۱۳۹۷-۰۱-۱۰
کوکچه پرس