۱۰ هزار واحد مسکونی در هرات ساخته می‌شود

وزیر شهرسازی افغانستان گفت:‌این وزارت قصد دارد تا ده هزار واحد مسکونی را با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف هرات ایجاد کند.

کوکچه پرس431 نمایش هاآخرین بروزرسانی:شنبه ۱۱ حمل ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴ قبل از ظهر
۱۰ هزار واحد مسکونی در هرات ساخته می‌شود

به گزارش  کوکچه، سید سادات منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن افغانستان با اشاره به برنامه بزرگ این وزارت برای ساخت واحد های مسکونی در افغانستان گفت: این وزارت قصد دارد تا ده هزار واحد مسکونی را با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف هرات ایجاد کند.

وی تاکید افزود: بررسی‌های اولیه در مورد ساخت این واحدهای مسکونی صورت گرفته و زمین آن نیز تهیه شده است.

وزیر شهرسازی و مسکن افغانستان گفت: دولت برای ساخت این واحدهای مسکونی بودجه کافی را در اختیار ندارد از همین رو بخش خصوصی و بازرگانان باید در ساخت این واحدهای مسکونی سرمایه‌گذاری کنند و با وزارت شهرسازی همکار باشند.

از سوی دیگر «فریدون سروری» رئیس اداره شهرسازی در هرات گفت: یک زمین در شمال شرق شهر هرات برای ساخت این واحدهای مسکونی مشخص شده و کار آن پس از مشارکت بازرگانان هراتی و سرمایه‌گذاری های آنها و تایید میزان بودجه وزارت شهرسازی و مسکن و تایید رئیس جمهوری به زودی در هرات آغاز می شود.

سعد خطیبی رئیس اتاق بازرگانی هرات نیز در این مورد گفت: تا زمانی که دولت مرکزی در ساخت این واحدهای مسکونی مشارکت مالی نداشته باشد و برای سرمایه گذاران سهولت های لازم را فراهم نکند بازرگان های فعال در هرات نمی‌توانند در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: بازرگانها در هرات به سرمایه‌گذاری اعتقاد دارند که سرمایه‌گذاری در بخش مسکن طی سالهای گذشته نتیجه خوبی نداشته و صنعت ساخت و ساز مسکن با رکود رو به رو بوده است.

۱۳۹۷-۰۱-۱۱ ۱۳۹۷-۰۱-۱۱
کوکچه پرس