ربانی از افغانها خواست که غیرقانونی به ترکیه نروند

وزیر امور خارجه به سفارت افغانستان مقیم انقره هدایت داد تا به آن عده از اتباع افغانستان که در رویداد اخیر ترافیکی در ولایت اگدیر ترکیه جان باخته و یا زخم برداشته اند رسیدگی فوری نماید

کوکچه پرس252 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۲ حمل ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷ قبل از ظهر
ربانی از افغانها خواست که غیرقانونی به ترکیه نروند
این مینی‌ بوس به طور غیرقانونی از مرز ایران وارد خاک ترکیه شده و پس از منحرف شدن از مسیر خود، به شدت با دکل برق کنار جاده برخورد کرده که مینی‌بوس آتش گرفته و تعدادی از سرنشینان آن زنده در آتش سوختند.

کابل–صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، پیش از چاشت امروز با عبدالرحیم سید جان سفیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم انقره در باره رویداد ترافیکی اخیر که در ولایت اگدیر ترکیه رخ داده و در میان قربانیان آن شماری از اتباع افغانستان شامل اند، صحبت تلفونی نموده، ضمن استماع گزارش موصوف در باره این رویداد، به وی هدایت داد که هیئتی را از سفارت به ولایت اگدیر بفرستد تا به آن عده از هموطنان ما که در رویداد یاد شده جان باخته و یا زخم برداشته اند، رسیدگی فوری نماید.

به اساس نخستین بررسی‌ها، متأسفانه گمان می‌رود که ۱۶ تن از جان‌باخته‌ها و شماری از زخمی‌های این رویداد اتباع افغانستان باشند.

وزارت امور خارجه، ضمن ابراز تسلیت و همدردی به خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان این رویداد، باری دیگر از هموطنان عزیز می‌خواهد که با توجه به اینگونه پیامدهای ناگوار مسافرت‌ها و مهاجرت‌های غیرقانونی، فریب قاچاقچیان را نخورده و خود را در دام این باندهای جنایت‌کار نیاندازند.

خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه گزارش داده است که این مینی بس که در شاهراه ایگدیر – کارس دچار حادثه شد، پناهجویانی از ایران، پاکستان و افغانستان را حمل می کرد.

تصاویری که رسانه های محلی ترکیه نشر کرده اند، موتر مینی بس را نشان می دهد که جلو آن کاملا تخریب شده و از آن دود می خیزد. اطراف این موتر اجسادی با چهره های خونین به چشم می خورد.

انور اونلو، والی ایگدیر به خبرنگاران گفت: «ما خود را به صحنه وقوع حادثه رساندیم و با یک تراژدی مهاجرت روبرو شدیم». او توضیح داد: «ما بسیار غمگین هستیم که قاچاق مهاجران، که در ولایت ما زیاد است، به حوادث ترافیکی ختم می شود».

۱۳۹۷-۰۱-۱۲ ۱۳۹۷-۰۱-۱۲
کوکچه پرس