کشته  شدن ۴۵ دهشت افگن در مناطق مختلف کشور

کوکچه پرس152 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۱۴ حمل ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳ قبل از ظهر
کشته  شدن ۴۵ دهشت افگن در مناطق مختلف کشور

 کابل-افغانستان: طی ۲۴ ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن ۴۵ تن  از دهشت افگنان به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان کشته، ۱۳ تن زخمی و یک تن دستگیر گردیده اند.

دراین عملیات که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات غزنی، خوست،لوگر، پکتیا، کندهار، ارزگان، زابل ،بادغیس، فاریاب ، بلخ، بدخشان ، نیمروز  و هلمند راه اندازی گردیده ، در ولسوالی های کجکی، گرشک و نادعلی ولایت هلمند ۱۶ تن تروریست طالب کشته ، یک تن زخمی ، یک عراده موتر ، یک عراده موتر سایکل و یک باب کارخانه مواد مخدر از بین برده شده ، در ولسوالی های نیش و ژیری ولایت کندهار ۱۵ تن دهشت افگن به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام لعل محمد  کشته و در ولسوالی دهراوود و مرکز ولایت ارزگان ۶ تن دهشت افگن کشته شده اند.

همچنان در این عملیات در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی ۳ تن دهشت افگن کشته و ۸ تن زخمی ، در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ۳ تن دهشت افگن هلاک و در ولسوالی های محمد آغه ولایت لوگر ۲ تن دهشت افگن کشته ، ۴ تن دستگیر و یک تن دیگر دستگیر گردیده است.

 طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵عملیات تصفیوی پلان شده و ۷۴ عملیات خاص در۱۳ ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی ۹۵ پروازهوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و ۵ ضربه هوائی به لانه های دشمن واردنموده اند .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۳۹۷-۰۱-۱۴
کوکچه پرس