امضای تفاهمنامه تبادل معلومات در مورد پولشویی میان بانک مرکزی افغانستان و آسترالیا

کوکچه پرس161 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۱ حمل ۱۳۹۷ - ۹:۵۲ قبل از ظهر
امضای تفاهمنامه تبادل معلومات در مورد پولشویی میان بانک مرکزی افغانستان و آسترالیا

امضای تفاهمنامه تبادل معلومات در مورد پولشویی میان بانک مرکزی افغانستان و آسترالیا 30226325_2349477621945149_5610749748723032985_n

تفاهمنامه تبادل معلومات در مورد پولشویی میان مراکز تحلیل معاملات و راپور های مالی بانک مرکزی افغانستان و آسترالیا به امضا رسید.

این تفاهمنامه به هدف همکاری دو جانبه، تبادل معلومات، مبارزه با جرایم مالی و جلوگیری از پولشویی توسط واحد الله نوشیر معاون اول د افغانستان بانک با مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی استرالیا به امضا رسید.

واحد الله نوشیر معاون اول د افغانستان بانک ضمن تشکری از همکاری کشور آسترالیا گفت که د افغانستان بانک تلاش می کند تا با پولشویی درکشور مبارزه جدی نموده و راه را برای یک سیستم مالی پیشرفته و عاری از خطر هموار سازد.

هر دو طرف، حین امضای تفاهمنامه روی مبارزه جدی با جرایم مالی تأکید نموده و نماینده مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی کشور آسترالیا در زمینه همکاری با ادارات مالی و اقتصادی افغانستان تعهد سپرد.

مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی د افغانستان بانک در سال ۲۰۰۴ میلادی به هدف جلوگیری ازسوء استفادۀ نهاد های مالی به منظور پولشویی و تمویل تروریزم، ایجاد شده است.

قابل ذکر است ک پیش از این نیز مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی د افغانستان بانک با شماری دیگر از کشور ها نیز تفاهمنامه تبادل معاملات مالی مشکوک را به امضا رسانیده است.

منبع: ودصم

۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۳۹۷-۰۱-۲۱
کوکچه پرس