کمک بیش از ۲٫۳ ملیون دالری جاپان برای آبیاری و حمایت مالی از افغانستان

کوکچه پرس120 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۲ حمل ۱۳۹۷ - ۱:۵۱ بعد از ظهر
کمک بیش از ۲٫۳ ملیون دالری جاپان برای آبیاری و حمایت مالی از افغانستان

کمک بیش از ۲٫۳ ملیون دالری جاپان برای آبیاری و حمایت مالی از افغانستان 88611dba-8f89-4240-a194-9917ecbdaed3_16x9_600x338

حکومت جاپان بیشتر از ۲٫۳ ملیون دالر کمک جدید را برای حمایت از بودجه عادی و پروژه احیا و انکشاف سیستم آبیاری به دولت افغانستان اعلان نمود.

کمک یاد شده از طریق صندوق بازسازی افغانستان (ARTF)  نه تنها برای بهبود سیستم آبیاری در افغانستان از طریق سرمایه گذاری در  پروژه های  زیر کار کمک میکند  بلکه حمایت مالی نیز از افغانستان از طریق بودجه عادی به انجام می رسد.

همچنان این هزینه بودیجه عملیاتی حکومت افغانستان کمک می کند تا معاشات کارمندان ملکی به شمول معلمین و کارمندان صحی را بپردازد.

پروژه های که برای رفع ضروریات و بهبود زندگی مردم افغانستان مهم می باشد قرار ذیل است :

  • پروژه احیا و انکشاف سیستم آبیاری (IRDP)

مساعدت ۱,۱۶۰,۰۰۰ دالری جاپان پروژه های زیرکار را حمایت مالی خواهد کرد که به هدف بهبود سیستم آبیاری و مدیریت منابع آبی سرحدی در افغانستان و رسیدن مردم به خدمات طرح گردیده است.

  • بودجه عادی

همچنان جاپان به ارزش بیشتر از ۱ ملیون دالر سهم خود را در بودجه عملیاتی حکومت افغانستان از طریق دریچه مصارف  ایفا خواهد نمود تا عرضه خدمات حکومت را  از طریق بودجه عادی مربوط به صندوق بازسازی افغانستان به مردم پایدار سازد.

قابل یاد آوریست که جاپان از سال ۲۰۰۱ تا کنون بیش از ۶٫۵۷ ملیارد دالر آمریکایی به افغانستان در بخش های مختلف کمک کرده است.

منبع: ودصم

۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۳۹۷-۰۱-۲۲
کوکچه پرس