امرالله صالح: جنگ کلان را دوصد سال است که یکی پی دیگر می بازیم

کوکچه پرس217 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۲۷ حمل ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸ قبل از ظهر
امرالله صالح: جنگ کلان را دوصد سال است که یکی پی دیگر می بازیم

به گزارش کوکچه امرالله صالح رئیس سالق امنیت ملی افغانستان با سلام و درود به سربازان دلیر وطنم. درود و حرمت به مردمی که از قوای مسلح کشور حمایت سیاسی و معنوی می نمایند اظهار داشت: در درگیری ها شجاعت داریم اما جنگ کلان را دوصد سال است که یکی پی دیگر می بازیم.

وی گفت: افغانستان دو صد سال است که جنگ های بزرگ و رویا روی را با لشکر پنجاب باخته است. پس از مرگ احمد شاه بابا بنیانگذار افغانستان نوین تا امروز دولت های افغانستان در هیچ جنگ بزرگ فراتر از قریه ها و دهکده های خود ما پیروز نبوده است . پیروزی در جنگ های بزرگ نیاز به وحدت ملی و استحکام داخلی دارد.

وی ادامه داد: اما بازهم پس از مرگ احمد شاه بابا تا امروز بیشترین نیروی فکری و انسانی ما در کشمکش های داخلی و چیره شدن بر یکدیگر در داخل کشور مصرف شده است و بس.

به گفته وی: پس اگر بخواهیم جنگ بزرگ را برنده شویم باید از کشمکش داخلی دست برداریم و یکی شویم. در غیر آن بزرگترین دستاورد ما همین خواهد بود که در درگیری های کوچک مرزی پیروزی های لحظه ای خواهیم داشت نه در جنگ های کلان میهنی. دو صد سال و اندی است که خاک افغانستان قیجی میشود یا هم زخم میخورد و ما ده ها سال است فخر در پس گیری و فتح قریه های خود از یکدیگر میکنیم.

او در پایان هم تاکید کرد که خیزش های مردمی که دشمن را از محله های خود رانده اند معنی وتعریف دیگر دارد و این یاداشت خاص آدم های جدی است.

۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۳۹۷-۰۱-۲۷
کوکچه پرس