مردم بدخشان برای ثبت‌نام تشویق می‌شوند

کوکچه پرس430 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۳۱ حمل ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲ قبل از ظهر

شماری از فرماندهان جهادی، عالمان دین و فعالان مدنی بدخشان پس از افزایش نگرانی‌ها مبنی بر کاهش علاقه‌مندی مردم به روند ثبت‌نام برای رأی ‌دهی در انتخابات، کارزار تشویق مردم به این روند را آغاز کرده اند.

آنان با گشت زنی در مرکزهای ثبت‌نام رأی‌‌ دهندگان، ضمن اطمینان دهی تأمین امنیت مرکزهای رأی دهی، از شهروندان می‌خواهند که با مراجعه به مرکز‌های ثبت‌نام، برای تعیین سرنوشت سیاسی خود آماده شوند.

نذیرمحمد نیازی، از فرماندهان جهادی بدخشان می‌گوید، در این کارزار از تمام حوزه‌های اجتماعی مدد جسته اند و تا پایان روند ثبت‌نام به این کار ادامه می‌دهند.

به گفته‌ی او، افزون بر بی توجهی بخش تبلیغات کمیسیون مستقل انتخابات، نصب استیکر روی شناس‌نامه‌ها نیز مردم را نسبت به خطرهای احتمالی‌یی که از سوی طالبان آنان را تهدید می‌کند، نگران کرده است.

این فرمانده جهادی به مردم اطمینان می‌دهد که در هماهنگی با نیروهای امنیتی از هیچ‌گونه تلاش برای تأمین امنیت جان مردم دریغ نمی‌کنند.

شماری از باشندگان بدخشان، افزایش ناامنی‌ و پیمان‌ شکنی مقام‌های حکومتی و اعضای مجلس نمایند‌گان نسبت به تعهدات شان در برابر مردم را مایه‌ی دل‌سردی شان نسبت به روند انتخابات عنوان می‌کنند؛ اما شماری دیگر می‌گویند، مردم نباید به دلیل ناکارگی‌های مسؤولان دولتی، روندهای دموکراتیک را به چالش بکشند.

با این حال، حمیدالله بلوچ، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، میزان مراجعه‌ی مردم به مرکزهای ثبت‌نام رأی دهندگان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته و آنان را نسبت به موفقیت این روند امیدوار کرده است.

با آن‌که مسؤولان دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات از افزایش مراجعه‌ی مردم به مرکزهای ثبت‌نام رأی دهندگان سخن می‌زنند؛ اما آمارهای گردآوری شده‌ی این کمیسیون از ۲۰ مرکز ثبت‌نام در مرکز بدخشان نشان می‌دهد که در ۵ روز گذشته کم‌تر از ۵۰۰ تن از باشندگان بدخشان برای رأی دهی ثبت‌نام کرده اند.

۱۳۹۷-۰۱-۳۱ ۱۳۹۷-۰۱-۳۱
کوکچه پرس