مشکلات افغان‌ها در عربستان سعودی و ترکیه، بررسی شد

کوکچه پرس312 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۳ ثور ۱۳۹۷ - ۲:۱۱ قبل از ظهر
مشکلات افغان‌ها در عربستان سعودی و ترکیه، بررسی شد
جلسۀ کمیته مشترک شورای امنیت ملی به منظور حل مشکل اقامت تعداد از افغان های ساکن در عربستان سعودی و ترکیه، به ریاست نصیراحمد اندیشه؛ معین اداره و منابع وزارت خارجه، برگزار شد.
مشکلات افغان‌ها در عربستان سعودی و ترکیه، بررسی شد

در این جلسه، معینان وزارت های مالیه، ترانسپورت، رئیس دارالانشای شورای امنیت ملی، رئیس عمومی پاسپورت، رئیس روابط فرهنگی ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری و معاون اداره ثبت احوال نفوس اشتراک داشتند.

آقای اندیشه، با تشریح پیشرفت ها در پروسۀ ثبت نام و توزیع پاسپورت های ماشین‌خوان برای افغان های مقیم عربستان سعودی، خاطرنشان ساخت که تاکنون برای بیش از ۱۰۰ هزار تن پاسپورت توزیع شده و این پروسه در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد. در مرحله آخر این پروسه قضایای افغان هایی که مشکلات حقوقی جدی تری دارند، مورد توجه می‌باشد.

در جریان این جلسه، سید جلال کریم؛ سفیر افغانستان در ریاض از طریق ویدیوکنفرانس در مورد مشکلات افغان های مقیم عربستان سعودی در زمینه های تعلیمی، صحی، مجوز کار، مالیات وغیره معلومات داد.

اعضای این نشست، با تاکید بر اهمیت رسیدگی به مشکلات افغان های ساکن کشورهای حوزه خلیج فارس، از توجه دولت افغانستان در زمینه اطمینان دادند.

در پایان این نشست، تصمیم گرفته شد تا به وضعیت افغان های ساکن ترکیه براساس رعایت حقوق انسانی مهاجرین و  تفاهم با دولت ترکیه رسیدگی شود.

۱۳۹۷-۰۲-۰۳ ۱۳۹۷-۰۲-۰۳
کوکچه پرس