آمریکا در یک ماه ۵۶۲ بمب در افغانستان رها کرد

کوکچه پرس231 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲ جوزا ۱۳۹۷ - ۱:۲۰ بعد از ظهر
آمریکا در یک ماه ۵۶۲ بمب در افغانستان رها کرد

بر اساس استراتژی ترامپ، در یک سال گذشته به صورت مستمر حملات هوایی آمریکا در افغانستان افزایش یافته است، این نیروها تنها در ماه آوریل سالجاری از ۵۶۲ بمب در افغانستان استفاده کردند. آمریکا در یک ماه ۵۶۲ بمب در افغانستان رها کرد.

به گزارش کوکچه فرماندهی مرکزی نیروهای هوایی آمریکا اعلام کرد که در ماه آوریل سالجاری نیروهای هوایی این کشور در افغانستان ۵۶۲ بمب را در مناطق مختلف این کشور پرتاب کرده‌اند.

این فرماندهی تصریح کرد، استفاده از ۵۶۲ بمب در یک ماه از سوی نیروی هوایی آمریکا در افغانستان طی ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

پس از اعلام استراتژی ترامپ، فرماندهان آمریکایی در افغانستان به صورت مستمر حملات هوایی در افغانستان را هر ماه بیش از ماه قبل افزایش داده‌اند.

بر اساس این گزارش، پس از اعلام عملیات بهاری طالبان از ماه گذشته نیروی هوایی آمریکا بمب افکن‌های استراتژیک خود را از پایگاه هوایی «العدید» در قطر به پایگاه هوایی «بگرام» برای بمباران افغانستان انتقال دادند.

فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو هدف از افزایش حملات بی‌سابقه حملات هوایی در افغانستان را سرکوب مخالفان مسلح و جلوگیری از تصرف اراضی بیشتر توسط آنها می‌داند.

آمریکا و ناتو در حالی برای سرکوب مخالفان مسلح حملات هوایی در افغانستان را افزایش داده‌اند که بازرسان آمریکایی تاکتیک جنگی این کشور در افغانستان را شکست خورده اعلام کردند.

حملات هوایی آمریکا آمار تلفات غیرنظامیان افغان چندین برابر افزایش یافته است.

«پاتریشیا گاسمن» پژوهشگر سازمان دیده‌بان حقوق بشر برای افغانستان اخیرا درباره کشته شدن زنان و کودکان در حملات هوایی آمریکا در افغانستان هشدار داده بود.

اما فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان همواره کشته شدن غیرنظامیان افغان در حملات هوایی این کشور را انکار می‌کنند.

۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۳۹۷-۰۳-۰۲
کوکچه پرس