رئیس اجرایی حکومت کابل به لندن رفت

دفتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان اعلام کرده که آقای عبدالله برای دیدار با مقام‌های عالی رتبه بریتانیا امروز (چهار شنبه، ۱۶ جوزا/ خرداد) به بریتانیا رفته است.

کوکچه پرس61 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۶ جوزا ۱۳۹۷ - ۵:۰۰ بعد از ظهر
رئیس اجرایی حکومت کابل به لندن رفت
آقای عبدالله قرار است در این سفر در مراکز پژوهشی و دانشگاهی بریتانیا نیز سخنرانی کند.

در این سفر قراراستآقای عبدالله با خانم ترزامی، نخست‌وزیر٬ شاهزاده چارلز، ولیعهد٬ بوریس جانسون، وزیر امور خارجه و شماری از مقام‌های نظامی و غیر نظامی بریتانیا که در افغانستان کار کرده‌اند، دیدار کند.

آقای عبدالله در مدت اقامت سه روزه خود، از اندیشکده چتم‌هاوس و مرکز مطالعات دین٬ آشتی و صلح دانشگاه وینچستر بریتانیا نیز دیدار و آنجا سخنرانی کند.

هدف این سفر تحکیم و گسترش روابط دوجانبه٬‌ سپاسگزاری و قدردانی از کمک‌های بریتانیا برای حکومت و مردم افغانستان٬‌ مبارزه با دهشت‌افکنی٬‌ افزایش کمک‌های نظامی و غیر نظامی بریتانیا به افغانستان و تجهیز و آموزش نیروهای مسلح افغانستان٬‌ رفاه اقتصادی و کاهش فقر٬ کمک به برگشت کنندگان و بی‌جاشدگان داخلی عنوان شده‌است.

در کنار آن , آقای عبدالله درباره اصلاحات و پیشرفت‌ها در حکومت وحدت ملی٬‌ تقویت حکومت‌داری خوب٬ مبارزه با فساد٬‌ راه‌های تامین امنیت و دست یافتن به صلح، روابط و نقش کشورهای منطقه‌ای در افغانستان نیز با مقام‌های بریتانیا صحبت کند.

۱۳۹۷-۰۳-۱۶ ۱۳۹۷-۰۳-۱۶
کوکچه پرس