درگیری شدید در قره‌باغ غزنی/ یک هزار سرباز خیالی و ۱۷ ولسوالی ناامن

کوکچه پرس285 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸ بعد از ظهر

ک عضو شورای ولایتی غزنی، از ادامه جنگ شدید میان طالبان و نیروهای امنیتی در منطقه جنگلگ ولسوالی ناامن قره‌باغ و احتمال سقوط پسته های امنیتی خبر می دهد.

جنگ شدید در منطقه جنگلگ ولسوالی قره‌باغ غزنی

نصیراحمد فقیری؛ عضو شورای ولایتی غزنی امروز پنجشنبه در یک گفتگوی تلفنی با خبرنگار آوا اظهار داشت که جنگ شدید از چند ساعت به این سو میان طالبان و نیروهای امنیتی در منطقه جنگلگ ولسوالی قره‌باغ جریان دارد که تا حال به دلیل مقاومت نیروهای امنیتی و حمایت نیروهای مردمی، پسته های منطقه سقوط نکرده است.

این عضو شورای ولایتی غزنی هشدار می دهد که اگر حملات هوایی ضد طالبان در ساحه صورت نگیرد، احتمال سقوط همه پسته های جنگلک وجود دارد.

قره‌باغ از جمله ولسوالی های ناامن غزنی است که همه روزه در مناطق مختلف این ولسوالی نیروهای امنیتی با طالبان درگیر می شوند.

غزنی با یک هزار سرباز خیالی و 17 ولسوالی ناامن

فرمانده جدید پولیس ولایت غزنی می‌گوید که اطلاعات وی نشان می‌دهد که در تشکیل پولیس ملی در این ولایت، در حدود یک هزار و یک صد پولیس خیالی وجود داشته است.

فرید مشعل که به تازگی به حیث فرمانده پولیس غزنی گماشته شده است، از حیف و میل شدن معاشاتی سخن می‌زند که برای این سربازان خیالی پرداخته می‌شد.

آقای مشعل به تازگی گفته است:” ضعف مدیریت طبیعی است که وجود داشته است، ما بسیار پولیس خیالی داشتیم که تاکنون در حدود یک هزار و یک صدشان را من یافته ام. معاش و اعاشه این یک هزار و یک صد سرباز حیف و میل می‌شدند.”

اما وزارت امور داخله این گفته‌های وزارت امور داخله را رد می‌کند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله در این باره گفته است:” من تایید نمی‌کنم که در این سطح باشد؛ اما در ساحات دور دست و در تعدادی از ولسوالی‌ها، بلی هنوز هم این مشکل وجود دارد.”

غزنی از آن ولایت‌های کشور است که همواره گواه نبردها میان نیروهای دولتی و طالبان بوده اند.

در چنین اوضاعی، همواره از نبود نیروی کافی در این ولایت نیز انتقاد شده است.

نصیر فقیری، عضو شورای ولایتی در این باره گفته:” دست به فساد زدند و از امتیازات، اعاشه و معاش سرباز دزدی کردند و وضعیت امنیتی غزنی را به یک حالی بحرانی کشاندند.”

از ۱۹ واحد اداری غزنی تنها ولسوالی‌های ناور، جاغوری و مالستان امنیت نسبتا خوبی دارند اما در ولسوالی‌های دیگر این ولایت، یا جنگ‌ها جریان دارند و یا این ولسوالی‌ها با تهدیدهایی روبرو هستند.

۱۳۹۷-۰۳-۱۷ ۱۳۹۷-۰۳-۱۷
کوکچه پرس