ملل متحد: دو میلیون افغان در معرض خطر ناامنی غذایی قرار دارند

دفتر هماهنگ‌کننده‌ امور بشردوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا) می‌گوید که به سبب خشکسالی‌های ویرانگر در افغانستان، حداقل دو میلیون تن در معرض خطر ناامنی شدید غذایی قرار دارند.

کوکچه پرس125 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۷ - ۱:۰۲ بعد از ظهر

به گزارش کوکچه یک گزارش این دفتر نشان می‌دهد که خشکسالی سخت‌ترین آسیب را به مناطق شمال و غرب افغانستان زده است. ۲۰ ولایت کشور از خشکسالی آسیب دیده و کشتزارها در این ولایت‌ها یا خشکیده و یا در حال خشکیدن هستند.

در گزارش اوچا آمده است که بیست‌ویک‌هزار تن در ولایت‌های غربی غور و بادغیس مجبور شده‌اند به خاطر خشکسالی خانه‌های‌شان را ترک کنند و برای دسترسی به آب و غذا به ولایت هرات پناه ببرند.

گزارش می‌افزاید: «حدود یک‌ونیم میلیون راس دام در بخش‌های شمال‌شرقی افغانستان برای پیدا کردن غذا تلاش می‌کنند و بیش‌ از ۶۰۰ روستا از ۱۰۰۰ روستا از کم‌آبی رنج می‌برد.»

در گزارش اوچا آمده است که قیمت بز و گوسفند در ولایات شمال‌شرقی ۲۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته، زیرا علوفه‌ی کافی برای این حیوانات وجود ندارد.

سازمان ملل متحد می‌گوید که افغانستان به صورت فوری، نزدیک به ۱۱۵ میلیون دلار نیاز دارد تا برای کسانی که از خشک‌سالی متأثر شده‌اند، غذا و پناه‌گاه فراهم کن

۱۳۹۷-۰۳-۱۷ ۱۳۹۷-۰۳-۱۷
کوکچه پرس