نوشیدنی مفید برای جگر !

کوکچه پرس71 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۴ جوزا ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷ قبل از ظهر

نوشیدنی مفید برای جگر !

مراقبت از جگر موضوع جدیدی نیست و همه باید از این عضو از بدن به خوبی مراقبت کنند تا همیشه سالم بماند و سلامتی کل اعضای بدنتان را ضمانت کند. در این مقاله می خواهیم نوشیدنی مفیدی برای جگر معرفی کنیم که همچون چای در اکثر خانه های شما وجود دارد.

نوشیدن سه پیاله قهوه یا بیشتر به دور شدن خطر ابتلا به بیماری‌های جگری کمک می‌کند.

در مطالعاتی  که مدت ۲۶ ساعت روی بیش از ۱۴ هزار آمریکایی انجام گرفت، مشخص شد افرادی که روزانه سه پیاله قهوه یا بیشتر می‌نوشند ۲۱ درصد کمتر به دلیل ابتلا به بیماری‌های مرتبط با جگر روانه بیمارستان می‌شوند.

یکی از محققان ارشد این مطالعه گفت: نوشیدن قهوه خطر ابتلا به بیماری‌های جگر را کاهش می‌دهد. همچنین مطالعه فوق تایید کننده این باور است که مصرف کم و متعادل قهوه نمی‌تواند برای جگر مضر باشد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین برخی دیگر از محققان آمریکایی اظهار داشتند: مفید بودن نوشیدن قهوه برای جگر موضوع جدیدی نیست. پیش‌تر نیز چندین مطالعه جامع انجام گرفته که نشان می‌دهد نوشیدن قهوه با کاهش چشمگیر در خطر ابتلا به سیروز مرتبط است.

قهوه به تنهایی یکی از بزرگترین محصولات مصرف شدنیه و حداقل ۱۲ دلیل علمی برای اینکه چرا باید هر روز قهوه بنوشید وجود دارد. به همین دلیل خدا رو به خاطر این اعتیاد شکر کنید و نوشیدنی خودتون رو با شکر خراب نکنید.

به جای نوشیدن روزمره سایر نوشیدنی ها، نوشیدن قهوه تلخ باعث بهبود جگر شما می شود. تحقیقات نشون داده افرادی که هر روز چهار پیاله یا بیشتر قهوه می نوشند ۸۰% سیروز کبد پایینتری دارند و ۴۰% احتمال کمتری وجود داره که به سرطان جگر مبتلا شوند.

منبع: خبرگزاری ورزش افغانستان

۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۳۹۷-۰۳-۲۴
کوکچه پرس