لوی څارنوالی دوسیه های متهمان تزویر تذکره، فروش تذکره های استیکردار ودستبرد استیکر هارا، بررسی می کند

انجمن اجتماعی دادخواهان افغان79 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۴ جوزا ۱۳۹۷ - ۱:۲۴ بعد از ظهر

لوی څارنوالی دوسیه های متهمان تزویر تذکره، فروش تذکره های استیکردار ودستبرد استیکر هارا، بررسی می کند

کابل، افغانستان: تاهنوز ۵۸ تن به اتهام تزویر تذکره، فروش تذکره های استیکر دار و دستبرد استیکر های تذکره، گرفتار  و به څارنوالی ها معرفی شده اند. جمشید رسولی، سخنگوی لوی څارنوالی کشور که روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت در این باره جزییات می داد افزود:” ۲۴ دوسیه مربوط به این متهمان هم اکنون در ریاست های استیناف در مرکز و ولایات زیر بررسی کار کنان څارنوالی ها قرار گرفته است.”

این قضایای جرمی در نتیجه سعی و تلاش ارگان های امنیتی و کشفی و مساعی مشترک کمیسون مستقل انتخابات و کمیسون شکایات انتخاباتی شناسایی ومظنونین آن بازداشت و زیر پیگرد قانونی قرار گرفته است.

به گفته رسولی، قضایای تزویرتذکره، فروش تذکره های استیکردار ودستبرد استیکرهای تذکره، در ولایت های کابل، ننګرهار، لغمان، هرات، کندز، کندهار، فاریاب، سرپل، پروان، خوست، پکتیا، بادغیس اتفاق افتاده و زیر تحقیق و بررسی جدی څارنوالان قرار دارد.

رسولی گفت: “لوی څارنوالی ج.ا.ا اطمینان میدهد که به این گونه قضایا مانند سایر موارد با جدیت و قاطعیت رسیدگی نموده و در روشنایی احکام قانون عدالت را تامین و انصاف را رعایت می کند.”

بررسی جرایم انتخاباتی بعد از ارجاع آن از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، از صلاحیت های نهاد های عدلی و قضایی کشور به شمار می رود.

###

منبع: مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۳۹۷-۰۳-۲۴
انجمن اجتماعی دادخواهان افغان