قول اردوی ۲۰۹ شاهین: امر غنی در مورد آتش بس اطاعت می شود

کوکچه پرس104 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷ قبل از ظهر
قول اردوی ۲۰۹ شاهین: امر  غنی در مورد آتش بس اطاعت می شود

در خبرنامه ای که از طرف دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان منتشر شده آمده‌است که امر رئیس‌جمهور مبنی بر آتش‌بس رعایت می‌شود اما در نتیجهٔ ضربات هوایی و انداخت توپچی این قول اردودر سرپل ۱۲ طالب مسلح کشته و زخمی شدند.

در این خبرنامه ذکر گردیده که طی ۲۴ ساعت گذشته گروه طالبان بالای بخش‌های از منطقه بلندغور ولسوالی صیاد ولایت سرپل حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی مواجه شده‌است.

منبع خبر می‌افزاید که در نتیجهٔ این عملیات ۶ طالب مسلح کشته و ۶ تن دیگر شان زخمی شدند.

در این خبرنامه در رابطه به آتش‌بس چنین آمده‌است: ” نیروهای امنیتی ودفاعی کشور از امر رئیس صاحب جمهور در رابطه به آتش‌بس اطاعت نموده وتا کنون تمام مراحل آتش‌بس را رعایت نموده‌اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهورافغانستان روز (سه شنبه، ۲۹ جوزا) در جریان سخنرانی اش در میان اعضای کاروان صلح‌خواهان هلمندی، با استقبال از این حرکت مدنی شان، به درخواست آتش بس یک‌ساله از جانب آنها لبیک گفت.

رئیس جمهور غنی در جریان سخنرانی اش گفت که آتش بس سه روزه عید ثابت ساخت که ملت افغانستان از جنگ خسته شده است و صلح می‌خواهد نه خون.

خبرنامه نیز ذکر کرده‌است که تلفات که بر دشمن وارد شده ناشی از دفاع مشروع نیروهای امنیتی و دفاعی افغان بوده‌است.

سرپل از ولایت‌های نسبتآ نا آرام در شمال افغانستان است که در برخی از ولسوالی‌های این ولایت مخالفان مسلح دولت حضور گسترده دارند.

۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۳۹۷-۰۳-۳۰
کوکچه پرس