فعالیت ۱۰۶ شبکه قاچاق انسان در افغانستان

«عبدالبصیر انور» وزیر دادگستری افغانستان اعلام کرد که در نتیجه تلاش کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان این کشور، ۹۵ قاچاقچی از جمله 75 قاچاقچی انسان، از سراسر این کشور بازداشت شده‌اند.

کوکچه پرس59 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۷ - ۲:۳۵ بعد از ظهر

وی افزود که نهادهای امنیتی حدود ۱۰۶ شبکه قاچاق انسان را نیز در این کشور کشف و ثبت کرده اند و در نتیجه تلاش آنها، از قاچاق ۲۰۹ تن به خارج از  این کشور نیز جلوگیری شده است.

به گفته وی، کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان متشکل از ۱۶ اداره افغانستان است که در ۳۳ ولایت این کشور فعالیت دارند و تاکنون برای جلوگیری از آن، دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وزیر دادگستری افغانستان در ادامه هشدار داد که اگر کشورهای منطقه همکاری نکنند، بحران قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی حل نمی‌شود و به زودی دامن گیر این کشورها نیز خواهد شد.

این درحالی است که شهروندان افغانستان همواره از فعالیت قاچاقچیان انسان در این کشور ابراز نگرانی کرده و از دولت افغانستان خواسته‌اند تا برای جلوگیری از آن تدابیر لازم را به کار گیرد.

وزیر دادگستری افغانستان درخصوص قاچاق اسلحه و مواد مخدر که از مشکلات دیگر این کشور است، گفت: در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر سومین منبع پر درآمد در جهان است

۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۳۹۷-۰۴-۱۰
کوکچه پرس