نتایج اولین حملات اردوی ملی بعد از آتش بس اعلام شد

وزارت دفاع افغانستان نخستین گزارش خود را از حملات ارتش این کشوربه مواضع گروه طالبان که دیروز بعد از پایان مدت آتش بس یک جانبه 17 روزه دولت انجام شد با سرخط کشته شدن 45 عضو طالبان در چهار استان منتشر کرد.

کوکچه پرس37 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۷ - ۲:۵۰ بعد از ظهر

به گزارش کوکچه، وزارت دفاع افغانستان روز یکشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که ۲۴ ساعت پس پایان آتش بس و آغاز عملیات علیه مخالفان مسلح در

های «ارزگان»، «قندوز»، «فراه» و «هلمند» تلفات سنگینی به طالبان وارد شد.

در این اطلاعیه آمده است که در عملیات های هوایی و زمینی نیروهای افغان در «چارچینو» در ارزگان هشت عضو طالبان کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند و در «بالابلوک» و «بکواه» استان فراه نیز ۱۰ عضو طالبان کشته و چهار تن از آنها زخمی و ۲ پایگاه آنها منهدم شد.

بر اساس این گزارش در «قندوز» نیز هشت عضو گروه طالبان در حملات نیروهای دولتی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند و همچنین در ناآرام هلمند نیز ۱۹ تن از اعضای طالبان کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

وزارت دفاع افغانستان در صفحه اجتماعی خود در فضای مجازی از در جریان بودن عملیات نیروهایش در استان های غزنی، فاریاب و تخار نیز خبر داده است. گروه طالبان تاکنون درباره این اطلاعیه وزارت دفاع افغانستان اظهار نظر نکرده است.

«محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان دیروز شنبه در کنفرانس خبری خود در کابل پایان آتش بس یکطرفه ای که از ۲۲ خرداد ماه شروع شده بود را اعلام کرد و فرمان آغاز عملیات نیروهای دولتی افغانستان را علیه طالبان در ۳۴ استان این کشور صادر کرد.

۱۳۹۷-۰۴-۱۰
کوکچه پرس