کرزی: جنگ از طرف خارجی‌ها بر ملت افغانستان تحمیل شده است

حامد کرزی، رئیس‌جمهور سابق افغانستان از طرف‌های درگیر در این کشور خواست به جنگ پایان دهد.

کوکچه پرس77 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۷ - ۲:۵۴ بعد از ظهر
کرزی: جنگ از طرف خارجی‌ها بر ملت افغانستان تحمیل شده است
رییس جمهور پیشین کشورمان اظهار داشت: از دو طرف می‌خواهیم تا هدف دسیسه‌های بیگانگان قرار نگیرند و در برابر توطیه خارجی‌ها در افغانستان ایستاده‌گی کنند.

به گزار ش کوکچه  این صحبت‌های حامد کرزی بعد از آن مطرح شد که دولت افغانستان از پایان یافتن آتش‌بسی که به صورت یک جانبه با شبه‌نظامیان طالبان در این کشور اعلام کرده بود، خبر داد.

کرزی در صحبت‌هایش در واکنش به این اعلام پایان آتش‌بس و ازسرگیری عملیات‌های نظامی گفت: جنگ از طرف خارجی‌ها بر ملت افغانستان تحمیل شده است.

کرزی همچنین خاطر نشان کرد که این تنها افغان‌ها هستند که قربانی این جنگ ویرانگر ادامه‌دار در کشورشان می‌شوند.

او تصریح کرد: باید همه طرف‌های حاضر در این درگیری هوشیاری به خرج دهند و از دسیسه‌های خارجی‌ها خودشان را رها کرده و صرفا با کسانی که اقدام به ایجاد اختلاف و کشتن مردم در افغانستان می‌کنند، رودررو شوند.

کرزی با تاکید بر اهمیت احیای فرایند آشتی در افغانستان از همه طرف‌های درگیری در این کشور خواست جنگ و خشونت را کنار بگذارند و یک رویکرد صلح‌آمیز را در پیش بگیرند.

روز شنبه اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد، آتش‌بسی که به صورت یک جانبه با طالبان اعلام کرده بود پایان یافته و نیروهای امنیتی افغانستان اکنون اجازه انجام عملیات‌ علیه گروه‌های شبه‌نظامی را دارند.

انتهای پیام

۱۳۹۷-۰۴-۱۰
کوکچه پرس