رایزنی کابل و واشنگتن در باره تحریم هاى وضع شده امریكا بر ایران

کوکچه پرس102 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۷ - ۳:۰۱ بعد از ظهر
رایزنی کابل و واشنگتن در باره تحریم هاى وضع شده امریكا بر ایران
وزیر امور خارجه افغانستان و خانم ویلس در مورد معافیت جمهورى اسلامى افغانستان از تحریم هاى وضع شده ایالات متحده امریكا بر جمهورى اسلامى ایران، گفتگو كردند.

صلاح­الدین ربانی وزیر امور خارجه  جمهوری اسلامی افغانستان، با خانم اَلیس ویلس معاونِ معینِ وزیرامور خارجه ایالات متحده امریكا در امور آسیای مركزی و جنوبی دیدار كرد.

وزیر امور خارجه كشور گفت؛ “آتش بس در جریان روز هاى عید یك آغاز خوب بود، و دولت جمهورى اسلامى افغانستان بر تعهداتش پایدار ماند؛ اما، با تأسف پس از سه روز آرامشِ نسبى جنگ و كشتار از سوى طالبان دو باره شروع شد.

صلاح الدین ربانى صلح را ضرورتِ اساسى براى مردم افغانستان دانست،  و در عین حال بر مبارزه جدى نیروهاى امنیتى كشور با هراس افگنان تأكید نمود.

معاون معین وزیر امور خارجه امریكا، از تلاش هاى صلاح الدین ربانى به عنوان عضوِ تأثیرگذار كابینه جمهورى اسلامى افغانستان در راستاى برگزارى انتخابات شفاف و سراسرى تشكر كرد، و مشاركت زنان در انتخابات را مهم خواند. خانم ویلس مبارزه با فساد، مواد مخدر و تروریزم را در افغانستان با اهمیت عنوان نموده، بر همكارى گسترده میان ایالات متحده و افغانستان اصرار ورزید؛ او با اشاره به نشست ناتو كه قرار است به زودى برگزار شود، از پیامِ ویژه و محكمِ این سازمان در نشستِ پیشِ رو، براى افغانستان خبر داد.

همچنین وزیر امور خارجه افغانستان و خانم ویلس در مورد معافیت جمهورى اسلامى افغانستان از تحریم هاى وضع شده ایالات متحده امریكا بر جمهورى اسلامى ایران، گفتگو كردند.

دو طرف روى همكارى هاى دوجانبه و منطقه ى، پلان عمل افغانستان و پاكستان براى صلح و همبستگى، انتخابات پارلمانى و ریاست جمهورى، حمایت و تقویت نیروهاى امنیتى افغانستان و  توسعه اقتصاى كشور صحبت نمودند.

۱۳۹۷-۰۴-۱۰
کوکچه پرس