طالبان، هیچ راهی به جز پیوستن به گفتگوهای صلح ندارند

انجمن اجتماعی دادخواهان افغان59 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۷ - ۴:۱۷ بعد از ظهر
طالبان، هیچ راهی به جز پیوستن به گفتگوهای صلح ندارند

طالبان، هیچ راهی به جز پیوستن به گفتگوهای صلح ندارند

کندهار، افغانستان: هیاتی از علمای کشور که به هدف بررسی وضعیت نیروهای امنیتی و تشریح فتوای علمای افغانستان به قطعات و جزوتام های نیروهای امنیتی، درکندهار به سر می برند، صبح امروز با مسوولان ولایتی شورای عالی صلح، شورای علما و ریاست ارشاد، حج و اوقاف این ولایت دیدار کردند.

در این دیدار شیر محمد حقیار، رئیس شورای عالی صلح کندهار گفت: برای تامین صلح و ثبات در کشور، طالبان؛ هیچ راهی به جز پیوستن به گفتگوهای صلح ندارند.به گفته وی، بیگانه ها از جنگ کنونی در کشور سود می برند و نیاز است تا گفتگوهای بین الافغانی میان دولت افغانستان و طالبان صورت گیرد.حقیار افزود که برای موثریت گفتگوهای صلح در ترکیب شوراهای ولایتی صلح، افراد موثر و با نفوذ جا داده شوند.اوگفت هرگاه طالبان به گفتگوهای صلح نپیوندند، نیروهای امنیتی کشور آماده دفاع از مردم و دولت خویش باشند.

در همین حال، مولوی عبیدالله فیضانی، رئیس شورای علمای کندهار، گفت: در طول تاریخ سرنوشت جنگ و صلح را علمای دین تعیین کرده اند بناً فرصت های بیشتری به علما داده شود تا میان حکومت و طالبان گفتگو کنند. به گفته وی، هرچند دین مقدس اسلام از افغانستان به شماری از کشورهای همسایه توسعه یافته است، اما کشورهای همسایه اکنون با پشتیبانی از گروه های مخالف مسلح دولت افغانستان، به تداوم جنگ در کشور کمک می کنند.

مولوی محمد عمر آخندزاده رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت کندهار هم بر ضرورت هماهنگی بیشتر میان قشر های مختلف در زمینه گفتگوهای صلح تاکید کرد.

###

منبع: مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۳۹۷-۰۴-۱۰
انجمن اجتماعی دادخواهان افغان