۱۴ بیگناه به دلیل سفر غنی به ننگرهار کشته و زخمی شدند

خبرنگار محلی کوکچه از وقوع انفجار در شهر جلال‌آباد همزمان با سفر رئیس جمهور افغانستان به این شهر خبر داد

کوکچه پرس59 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۷ - ۵:۳۲ بعد از ظهر
۱۴ بیگناه به دلیل سفر غنی به ننگرهار کشته و زخمی شدند
انفجاری در مرکز شهر جلال آباد ستونی از دود را به آسمان بلند کرد. مقامات محلی و شاهدان از کشته شدن دست کم ۱۰ تن به شمول شهروندان هندو و سیک خبر داده اند. گفته شده که شش تن دیگر نیز در این انفجار زخمی شده است.

خبرنگار کوکچه از محل وقوع انفجار در شهر جلال‌آباد گزارش می دهد که این انفجار در حوزه یکم امنیتی جلال‌آباد روی داده است.

وزارت صحت عامه هم اعلام کرد که در پی این انفجار ۴ نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

نیروهای امنیتی بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و آمبولانس‌ها و نیروهای امدادی در تلاش برای انتقال مجروهان به بیمارستان هستند.

سهراب قادری، یک عضو شورای ولایتی ننگرهار به خبرگزاری کوکچه گفت که در این رویداد دست کم چهار تن کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت این انفجار چند ساعت بعد از آن رخ داد که محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از ساختمان ها و دوکان های تخریب شده در اطراف چهارراهی مخابرات این شهر دیدن کرد.

این انفجار در چهارراهی پشتونستان در نزدیک یک مارکیت تجارتی رخ داده است. گواهان رویداد می گویند که صدای گلوله باری نیز شنیده می شود و در محل رویداد دود بالا شده است. این در حالیست که رییس جمهور غنی صبح امروز به شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار سفر کرده است.
برادران اهل هنود ما زخمی خودرا توسط کراچی انتقال میدهند.

وزارت دفاع افغانستان روز يکشنبه با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد، در ۲۴ ساعت پس پايان آتش بس يک جانبه دولت و آغاز عمليات ارتش افغانستان ضد گروه طالبان در ولايات «ارزگان»، «قندوز»، «فراه» و «هلمند» تلفات سنگيني به اين گروه وارد شد.

در عمليات هوايي و زميني نيروهاي ارتش افغانستان در شهرستان «چارچينو» در ولايت ارزگان هشت عضو طالبان کشته و چهار تن ديگر زخمي شدند و در شهرستان «بالابلوک» و «بکواه» ولايت فراه نيز ۱۰ عضو طالبان کشته و چهار تن از آنها زخمي و دو پايگاه آنها منهدم شد.

بر اساس اين گزارش؛ در ولايت «قندوز» نيز هشت عضو گروه طالبان در حملات نيروهاي دولتي افغان کشته و سه تن ديگر زخمي شدند و همچنين در ولايت ناآرام هلمند نيز ۱۹ تن از اعضاي طالبان کشته و پنج تن ديگر زخمي شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان همچنين از درجريان بودن عمليات نيروهاي ارتش اين کشور در ولايات غزني، فارياب و تخار نيز خبر داده است. «محمد اشرف غني» رييس جمهوري افغانستان روز شنبه در کنفرانس خبري خود در کابل با پايان زمان آتش‌بس يک‌طرفه دولت اين کشور با گروه طالبان، دستور آغاز عمليات عليه اين گروه را در مناطق مختلف اين کشور صادر کرد.

دولت افغانستان از ۱۲ ژوئن به مناسب عيد سعيد فطر به مدت يک هفته با گروه طالبان آتش بس برقرار کرد اما گروه طالبان سه روز آن را پذيرفت. دولت افغانستان همچنين پس از پايان اين آتش‌بس براي ۱۰ روز ديگر نيز آتش‌بس يک‌طرفه را با طالبان تمديد کرد.

۱۳۹۷-۰۴-۱۰
کوکچه پرس