یگانه نامزد سیک انتخابات پارلمانی کشور در حمله جلال آباد کشه شد

"اوتار سینگ خالصه" تنها نامزد سیک در انتخابات مجلس نمایندگان کشور در حمله انتحاری شهر جلال‌آباد کشته شده است.

کوکچه پرس105 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۱ سرطان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴ بعد از ظهر
یگانه نامزد سیک انتخابات پارلمانی کشور در حمله جلال آباد کشه شد
اوتار سینگ خالصه، از چهره‌های بسیار فعال در میان سیک‌های افغانستان که نامش در فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات پارلمانی منتشر شده، در انفجار روز گذشته درجلال‌آباد کشته شده است. در انفجار جلال‌آباد دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند.

جنرال «غلام سنایی ستانکزی» فرمانده پلیس ننگرهار گفت: یک عامل انتحاری خودش را در بین گروهی از شهروندان سیک و هندو در شهر جلال‌آباد منفجر کرد.

«نجیب‌الله کامه‌وال» رئیس بهداشت و درمان ننگرهار اظهار داشت: در پی این حادثه ۱۹ کشته و ۲۰ زخمی به بیمارستان مرکزی این ولایت منتقل شدند. برخی از خبرنگاران نیز می‌گویند که آمار تلفات این حمله به ۲۱ کشته افزایش یافته است.

گفته می شود که «اوتار سنگه خالصه» تنها کاندیدای انتخابات پارلمانی از سیک‌های افغانستان نیز در این حمله کشته شده است.

بر اساس قانون اساسی افغانستان، پیروان سایر ادیان در اجرای مراسم دینی‌شان در حدود احکام قانون آزاد می‌باشند و حقوق برابر و مساوی با سایر شهروندان افغانستان دارند. گروه تروریستی داعش که پیش از این نیز بارها غیرنظامیان افغان در این ولایت را هدف قرار داده بود با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را نیز به عهده گرفته است. پیش از سفر اشرف غنی به این ولایت گروه تروریستی داعش با حمله به یک مدرسه ۳ کارمند آموزش و پرورش را به قتل رساند و ساختمان آن را به آتش کشید.

۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۳۹۷-۰۴-۱۱
کوکچه پرس