غنی: کمیسیون، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان به کمیسیون مستقل انتخابات دستور داده که هرچه زودتر تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نماید.

کوکچه پرس78 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱ اسد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰ قبل از ظهر

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که رییس جمهور غنی با اعضای کمیسیون مستقل انتخابات، نمایندۀ خاص سرمنشی سازمان ملل متحد، نمایندۀ اتحادیۀ اروپا و شماری از سفرای کشورهای حمایت‌کننده از پروسۀ انتخابات، دیدار کرد.

در خبرنامه ارگ آمده که در دیدار انجام شده، رهبری کمیسیون مستقل انتخابات پیرامون آمادگی‌های آن کمیسیون برای برگزاری انتخابات شورای ملی و شوراهای ولسوالی‌ها معلومات دادند.

آقانی غنی از کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا از چه‌گونگی روند ثبت نام رأی‌دهنده‌گان به مردم اطمینان دهد و نیز زمینۀ نظارت از انتخابات توسط احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و ناظرین ملی و بین‌المللی را فراهم نماید.

رئیس‌جمهور غنی با تأکید تصریح‌داشت که مداخله در امور انتخابات توسط هرکس به‌شمول کارمندان حکومتی جرم پنداشته می‌شود و حکومت برای جلوگیری از مداخلۀ کارمندان حکومت در این روند، تدابیر لازم را روی‌دست خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور افزود که جعل و فساد در انتخابات از نظر قانون جرم است و مطابق به قوانین نافذۀ کشور، باید به‌ آن رسیدگی صورت گیرد. وی گفت که حکومت وحدت ملی ارادۀ جدی برای برگزاری انتخابات دارد.

آقای غنی خاطرنشان‌ساخت که رهبری حکومت از کمیسیون مستقل انتخابات تقاضا می‌نماید تا به زودترین فرصت ممکن، تاریخ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را مشخص و با مردم شریک سازد.

۱۳۹۷-۰۵-۰۱ ۱۳۹۷-۰۵-۰۱
کوکچه پرس