شرکت دواسازی هوخست احیاء وشفاخانه های شیخ زاید و وزیر محمد اکبرخان، خدمات مدرن عرضه خواهند کرد

انجمن اجتماعی دادخواهان افغان75 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲ اسد ۱۳۹۷ - ۴:۲۹ بعد از ظهر

شرکت دواسازی هوخست احیاء وشفاخانه های شیخ زاید و وزیر محمد اکبرخان، خدمات مدرن عرضه خواهند کرد

کابل، افغانستان: کمپنی بی، آر، اس که از بزرگترین کمپنی های تولید ادویه وخدمات صحی  در منطقه است، حاضر به سرمایه گذاری برای تولید ادویه با کیفیت وعرضه خدمات صحی، در داخل افغانستان شده است. داکتر فیروز الدین فیروز، وزیر صحت عامه که روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با داکتر بی، آر شیتی، رییس کمپنی بی، آر، اس حضور یافته بود گفت: وزارت صحت عامه تفاهمنامه ای را در زمینه تولید ادویه با کیفیت و عرضه خدمات صحی معیاری، با این کمپنی امضاء کرده است.                                                                                                                 وی افزود: “بر مبنای این تفاهمنامه کمپنی بی، آر، اس در نظر دارد تجهیزات طبی، ماشینری ومتخصصان را در شفاخانه های شیخ زاید وشفاخانه وزیر محمد اکبر خان با معیارهای جهانی برابر سازد، تا دیگر بیماران برای تداوی مجبور نشوند به خارج از کشور سفر کنند.”

همچنان بر اساس این تفاهمنامه، کمپنی بی، آر، اس شرکت “هوخست” را احیاء می کند تا حد اکثر ادویه مورد نیاز کشور با معیار لازم در آن تولید شود. شرکت هوخست که در گذشته یک شرکت تولید ادویه معیاری در کابل بود، از چند دهه به اینسو، فعالیتی نداشت.

در همین حال، داکتر محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه، امضای تفاهمنامه با کمپنی بی، آر، اس در زمینه تولید ادویه مورد نیاز در کشور ومعیاری سازی شفاخانه های وزیر اکبر خان وشیخ زاید را دست آورد مهم در زمینه تشخیص وتداوی بیماران در کشور دانست وگفت با احیای شرکت هوخست، نیز بخش زیادی از ادویه مورد نیاز کشور فراهم خواهد شد ونیاز مندی افغانستان به وارد کردن ادویه از خارج کشور به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.

کمپنی بی، آر، اس که در راستای تولید ادویه و عرضه خدمات صحی با کیفیت فعالیت می کند، تاحال ۱۷۴ شفاخانه معیاری و۹ فابریکه تولید ادویه در ۱۴ کشور جهان دارد. مرکز این کمپنی در امارات متحده عرب واقع است.

###

منبع: مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

۱۳۹۷-۰۵-۰۲ ۱۳۹۷-۰۵-۰۲
انجمن اجتماعی دادخواهان افغان