معرفي چند بازيكن تازه دعوت شده به تيم ملي فوتبال كشور

کوکچه پرس64 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۱۹ اسد ۱۳۹۷ - ۲:۳۹ قبل از ظهر

معرفي چند بازيكن تازه دعوت شده به تيم ملي فوتبال كشور

آدام نجم

اين هافبك هجومي ٢٣ ساله در حال حاضر در ليگ حرفه اي آمريكا ( MLS ) و در باشگاه فيلادلفيا توپ ميزند.  آدام نجم سابقه بازي در تيم هاي ميچيگان باكس و آكرون آمريكا را نيز در كارنامه دارد. وي از سال ٢٠١٧ به اين طرف در دو باشگاه فيلادلفيا و بتليم استيل در ليگ آمريكا به ميدان رفته است و در حال حاضر نيز بازيكن تيم فوتبال فيلادلفيا در ليگ حرفه اي آمريكا است. نجم هنوز در مسابقات رسمي ليگ حرفه اي آمريكا به ميدان نرفته است، اما فصل پيش در ليگ دو اين كشور در ١٤ بازي براي تيم بتليم استيل به ميدان رفت و دو گل نيز براي تيمش به ثمر رساند. با توجه به اين كه آدام در بالاترين و حرفه اي ترين ليگ فوتبال آمريكا و جهان بازي ميكند، بدون شك حضور او در تركيب تيم ملي ميتواند از لحاظ فني و قدرت كمك زيادي بكند.

معراج الله داد

اين مهاجم ٢٣ ساله كه در فوتبال هلند شاغل است. سابقه بازي در تيم هاي نوجوانان و جوانان آلكمار هنلد را در كارنامه دارد. وي هم اكنون عضو تيم آدو ٢٠ در ليگ دسته سوم فوتبال هلند است. معراج قبل از اين در آخرين ديدار افغانستان در مقدماتي جام ملت هاي آسيا برابر كامبوج به تيم ملي دعوت شد، اما بازي نكرد.

عمران حيدري

عمران حيدري پديده جوان و هافبك ٢٠ ساله فوتبال افغانستان است كه مدتيست آوازه هايش براي بازي در تيم ملي شنيده ميشود. هر چند قرار بود حيدري در بازي مقدماتي جام ملت هاي آسيا تيم ملي را همراهي كند، اما اين بار بنظر ميرسد او نخستين بازي اش را براي تيم ملي برابر فلسطين انجام خواهد داد. عمران فوتبالش را در تيم زير ١٧ سال رودا شروع كرد و در رده سني زير ١٩ سال هم در اين تيم بازي كرد. وي در او ل جولاي ٢٠١٧ به تيم اف سي ايمن در ليگ يك هلند پيوست و پس از يك سال حضور و ثبت ١٥ بازي و ٤ گل زده در اين تيم به تيم فوتبال دوردرخت كه در ليگ دسته ١ فوتبال هلند قرار دارد، پيوست.

ذولفقار نظري

نظري هافبك ٢٣ ساله اي است كه در ليگ دسته دو فوتبال استراليا و در باشگاه المپيك بيريزبين بازي ميكند. وي سابقه چنداني در فوتبال استراليا ندارد و بايد ديد در تيم ملي چه عملكردي خواهد داشت.

فیروز مشعوف

منبع: خبرگزاری ورزش افغانستان

۱۳۹۷-۰۵-۱۹ ۱۳۹۷-۰۵-۱۹
کوکچه پرس