درگیری طالبان و داعش صبح امروز در کنر آغاز شد

کوکچه پرس53 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۷ - ۱:۴۵ بعد از ظهر

مسئولان محلی استان کنر امروز یکشنبه اعلام کردند: درگیری در لسولای «مانوگی» این استان میان عناصر گروه طالبان و تروریست‌های وهابی- صهیونیستی داعش آغاز شده است و به شدت ادامه دارد، اما درمورد تلفات این درگیری‌ها هنوز گزارشی منتشر نشده است.

این در حالی است که چند هفته پیش درگیری سنگینی میان طالبان و داعش در جوزجان در شمال افغانستان بیش از سیصد کشته و زخمی از هر دو طرف بر جای گذاشت.

چند روز پیش گروه طالبان اعلام کرد عملیات جدیدی را برای سرکوب داعش در ولایات شرقی افغانستان آغاز خواهد کرد.

از سوی دیگر وزارت دفاع افغانستان امروز با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن سی و چهار تروریست در عملیات ۲۴ ساعت گذشته نیرو‌های امنیتی افغان خبرداد. همچنین بیست و چهار تروریست دیگر نیز زخمی شدند.

در بیانیه وزارت دفاع افغانستان آمده است، این عملیات با پوشش هوایی و توپخانه‌ای ارتش در ننگرهار، لغمان، کنر، غزنی، پکتیا، خوست، وردک، قندهار، ارزگان، فراه، بادغیس، فاریاب، قندوز و هلمند انجام شد.

ولسوالى مانوگى در شمال شهر اسدآباد موقعيت دارد و از نگاه نفوس و مساحت، بزرگترين ولسوالى اين ولايت شمرده مي‌شود. مساحت اين ولسوالى کوهستانى، ٥٣١کيلومتر مربع می‌باشد. از نکات مهم در این ولایت وجود معادن و سنگ‌های قیمتی می‌باشد که باعث شده است مردم این ولسوالی علاوه بر زراعت و مالداری مصروف استخراج معادن نیز باشند.

۱۳۹۷-۰۵-۲۱
کوکچه پرس