پدرام: تقسیم غزنی به حوزه انتخاباتی باعث افزایش بحران غزنی شد

کوکچه پرس44 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۷ - ۲:۳۲ بعد از ظهر
لطیف پدرام رهبر حزب کنگره ملی

عبداللطیف پدرام طی پیامی به کوکچه نوشت، مردم نجیب ولایت غزنی از چند روز به این سو در معرض جنگ ویرانگر و آتش و خون قرار گرفته اند.

وی در این پیام اعلام کرد: تلفات مادی و انسانی در غزنی ارقام بلند و وحشتناکی را نشان می دهد، هم وطنان ما اعم از نظامی و غیر نظامی در جریان این جنگ های خونین به شهادت رسیدند محلات حکومتی ادارات و دوایر رسمی و منازل مسکونی مردم به آتش کشیده شده تخریب شدند، بار ها و بار ها وکلای محترم غزنی در پارلمان در باره ی وضعیت آشفته ی این ولایت و احتمال سقوط آن سخن گفتند و هشدار دادند اما متاسفانه حکومت آن خواست ها و اعتراض های نمایندگان مردم را نه شنید، و رنه ممکن بود از وقوع چنین فاجعه ی جلوگیری کرد.

تقسیم غزنی به حوزه انتخاباتی بر خلاف قانون انتخابات باعث افزایش بحران دیگر در ولایت غزنی شد. در مجلس نمايندگان نسبت به این قانون شکنی اعتراض کردم اما باز حکومت و کمیسیون انتخابات نسبت به آن اعتراض ها بی تفاوت ماندند.

من مدت ها پیش محلی کردن امنیت را برای جلوگیری از چنین حوادثی پیشنهاد کردم و با شماری از سفرای کشور های اروپایی و ژنرالان ناتو این پیشنهاد را حضوری در میان گذاشتم. و باز کار بی نتیجه ماند، من بار دیگر ضمن اعلام همبستگی با مردم شریف غزنی و عرض تسلیت به خانوداه ی شهدا بی تفاوتی نیرو های امنیتی را محکوم می کنم و از مردم می خواهم برای تعیین سرنوشت خویش خود تصمیم بگیرند و راه های رهایی شان را مشخص نمایند.

۱۳۹۷-۰۵-۲۱
کوکچه پرس