۱۰۳ کشته در درگیری غزنی با طالبان: قوماندانی امنیه در کنترل تروریستان

مرکز فرماندهی پوليس غزنی بدست طالبان سقوط كرد+عکس

کوکچه پرس72 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۷ - ۵:۱۶ بعد از ظهر

در نتيجه حملات گروهي طالبان بر شهر غزنی از سه روز به اين طرف، اين گروه توانستند كنترول اكثريت اداره هاي دولتی را بدست بگيرند.

به گزارش اسپوتنیک، در تازه ترين گزارشات از اين ولايت گفته شده است كه دقايق قبل مركز فرماندهی پوليس غزنی كه در دو روز گذشته شاهد حملات شديد طالبان بود بدست طالبان سقوط كرده است. در خبر ديگر گروه طالبان تصاویری را پخش كردند كه رياست ترانسپورت ولايت غزنی بعد از تصرف اين گروه به آتش كشيده شده است.

 «محمد شریف یفتلی» رئیس ستاد ارتش افغانستان امروز (یکشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: دولت افغانستان ۱۰۰۰ نیروی ویژه و ۴۰۰ خودروی زرهی از «کابل» پایتخت این کشور به غزنه ارسال کرد.

وی همچنین افزود: دولت هنوز این شهر را تحت کنترل خود دارد و به دنبال از بین بردن تروریست­‌هایی است که در خانه‌های غیرنظامیان پنهان شده‌­اند.

یادآور می­‌شود، در درگیری‌های اخیر شهر غزنه حداقل ۱۰۳ نفر کشته و ۱۳۳ نفر مجروح شده‌اند که ۹۰ تن از کشته‌­ها از نیروهای امنیتی و ۱۳ نفر از شهروندان غزنه هستند.

در همين حال سخنگويان حكومتی نه ﺗﻨﻬﺎ نمی‌خواهند از وضعيت اين ولايت با رسانه‌ها صحبت كنند بلكه كوشش دارند تا رسانه ها را به شكلی وادار به پخش و نشر خبرهاي كه به نفع حكومت باشند نمايند.

درگیری شدید نظامیان افغانستان با طالبان در غزنی که از جمعه آغاز شده بود، ۱۰۳ کشته و ۱۳۳ زخمی به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی «۱ تی‌وی» امروز یکشنبه در گزارشی آمار تلفات درگیری ها در شهر غزنی افغانستان با طالبان را منتشر کرد.

بر اساس اعلام این شبکه، در جریان درگیری های مذکور ۱۰۳ نفر کشته و ۱۳۳ فرد دیگر نیز زخمی شدند. از این تعداد، ۹۰ کشته به نظامیان و نیروهای دولتی افغانستان تعلق داشته و ۱۳ نفر از شهروندان افغانستان کشته شده اند.

پیش از این گزارش شد که در درگیری‌های غزنی از سه روز به اینسو نزدیک به دوصد تن تلفات وارد شده است که تا حال نزدیک به یکصد جسد نظامیان از روی جاده ها به شفاخانه‌های این شهر انتقال یافته اند.

ذبيح الله مجاهد ادعا کرد: اعضاي گروه طالبان با حمله به شهرستان خواجه‌عمري در ولايت غزني، فرماندهي و ۹ پاسگاه و همچنين ساختمان فرمانداري اين شهرستان را تصرف کردند و هم‌اکنون در اين مواضع مستقر هستند. سخنگوي گروه طالبان مدعي شد: در اين عمليات، ۲۰ نيروي پليس و امنيتي افغان کشته و ۱۰ نفر زخمي شدند. وي به هويت زخمي‌ها اشاره‌اي نکرد. به ادعاي اين گزارش؛ در اين عمليات يک دستگاه تانک و خودرو نظامي و سلاح و مهمات ارتش افغانستان نيز به غنيمت گروه طالبان درآمد. طالبان همچنين مدعي است در درگيري‌هايي که از روز پنجشنبه گذشته شروع شده بخش‌هايي از شهر غزني از جمله فرودگاه قديمي اين شهر را تصرف کرده و ۲۰ دستگاه خودرو نظامي ارتش افغانستان را نيز آتش‌زده است. اين گزارش در حاليست که، وزارت دفاع افغانستان روز شنبه با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد، بعد از ۱۳ ساعت جنگ در داخل شهر غزني، نيروهاي امنيتي افغان، گروه طالبان را از داخل شهر بيرون کردند و کنترل آن را به دست گرفتند. گروه طالبان درسه ماه گذشته حملات خود را عليه مواضع نيروهاي امنيتي در ولايت غزني شدت بخشيده است که بر اثر آن تاکنون صدها نفر از دو طرف کشته و زخمي شده‌اند.

۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۳۹۷-۰۵-۲۱
کوکچه پرس