خبر و گزارشفرهنگ و هنرمهاجرت

از نویسنده جوان افغان در ترکیه به دلیل نوشتن رمان افسون تقدیر شد

طی مراسمی از خاطره طغرا، نویسنده کتاب «افسون»؛ درباره مشکلات زنان افغانستان در آنکارا تقدیر به عمل آمد.

به گزارش کوکچه به نقل از آناتولی ترکیه، خانم خاطره طغرا، نویسنده جوان و از ازبک‌های افغانستان در دوره تحصیل خود در ترکیه کتابی به زبان ترکی تحت عنوان «افسون» که پیرامون مشکلات زنان در کشورش است را به رشته تحریر درآورد.

او در مراسم معرفی این رمان که با حضور سیاستمداران، دیپلمات‌ها و نویسندگان افغانستان در دانشگاه غازی آنکارا برگزار شد، با بیان اینکه کتابش از داستان‌های واقعی الهام گرفته شده و افسون همکلاسی این رمان است، اظهارداشت: «من داستان او را یادداشت کردم، ماجراجویی افسون نه تنها دردناک بود، بلکه برای بسیاری از اطرافیانش امیدوارکننده است».

همایون خیری، رئیس پن بین‌الملل افغانستان نیز طی اظهاراتی در این مراسم گفت که «کتاب «افسون» که به مشکلات زنان می‌پردازد، کمک شایانی به ادبیات ترکی کرد».

در همین راستا شبنم جان‌آتالای سردبیر «هردم کتاب» نیز گفت: این کتاب هم از نظر قواعد نگارشی و هم از نظر کیفیت رمان، مسیر جدیدی را گشوده است.

همچنین امیر رامین، سفیر افغانستان در آنکارا هم ضمن تقدیر از این نویسنده جوان گفت: «اگر فرصت داده شود، دختران ما می‌توانند موفقیت‌های چشمگیری در سراسر جهان به دست آورند، افسون یک داستان موفقیت آمیز است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا