اقتصادجهان

تحریم های غرب روسیه را به چین نزدیک کرد: پلی برای اولین بار بر روی رودخانه ای که دو کشور را از هم جدا می کند ساخته شد.

رودخانه آمور که در مرز چین و روسیه قرار دارد، چندین دهه است که این دو کشور را از هم جدا کرده است. با این حال، تحریم های غرب پس از حملات روسیه به اوکراین، مسکو را به پکن نزدیک کرد. پل بزرگراهی به نام Blagoveshchensk-Heihe برای عبور کامیون های باری از رودخانه ساخته شد. گفته می شود به زودی پل راه آهنی که کشورها را از طریق رودخانه وصل می کند افتتاح می شود.

رودخانه آمور که بیش از نیمی از مرز چین و روسیه را تشکیل می‌دهد، پس از تحریم‌های غرب علیه روسیه مورد توجه قرار گرفت. روسیه که پس از حملات خود به اوکراین از نظر اقتصادی و سیاسی منزوی شده بود، راه حل نزدیک شدن به چین را یافت. در این زمینه برای اولین بار پل بزرگراهی بر روی رودخانه آمور برای عبور خودروها و کامیون های باری ساخته شد.
این پل که Blagoveshchensk-Heihe نام دارد، هفته گذشته با مراسم راه اندازی با حضور مقامات روسی و چینی افتتاح شد.
به عنوان بخشی از اولین سفر، هشت کامیون باری از چین و هشت کامیون از روسیه از روی پل کیلومتری عبور کردند که هر کدام دو پرچم بزرگ ملی را در دو طرف کابین خود حمل می کردند. به گزارش خبرگزاری تاس روسیه، کامیون های چینی وسایل الکترونیکی و لاستیک حمل می کردند، در حالی که کامیون های روسی روغن سویا و الوار حمل می کردند.
یوری تروتنف، سفیر روسیه در خاور دور، که بیانیه‌ای در این زمینه ارائه کرد، گفت: “پل بلاگوشچنسک-هایهه در جهان تقسیم شده امروزی اهمیت نمادین ویژه‌ای دارد. این یکی دیگر از پیوندهای دوستی خواهد بود که مردم روسیه و چین را به هم متصل می‌کند. ”
از سوی دیگر، این پروژه ۳۶۹ میلیون دلاری، شهر هیهه در استان هیلونگجیانگ چین را با بلاگووشچنسک، مرکز منطقه آمور در خاور دور روسیه ترکیب کرد. روسیه گفت که انتظار می رود این پل در صورت بهره برداری کامل، سالانه حدود ۴ میلیون تن کالا و دو میلیون مسافر را حمل کند.

همچنین خاطرنشان شد که انتظار می رود این پل تجارت دوجانبه بین چین و روسیه را بیشتر افزایش دهد. اما سؤالاتی در مورد اینکه چین تا چه حد برای حمایت از همسایه تحت تأثیر تحریم های خود پیش خواهد رفت، همچنان باقی است.
با این حال، به گفته کارشناسان، زمان افتتاح این پل نشان دهنده منافع چین در این مشارکت است. زیرا پل علاوه بر ورود حملات شدید به شرق اوکراین; این امر زمانی رخ داد که سیاست «کووید صفر» به اجرا گذاشته شد، که چین بارها کنترل‌های مرزی زمینی را تشدید کرده، حصارهایی را در سراسر میانمار برپا کرده و شهروندانش را در مرز کره شمالی به دردسر انداخته است.
هو چونهوا معاون نخست وزیر چین در مراسم افتتاحیه گفت: «چین آماده است تا نیمه راه با روسیه دیدار کند. وی گفت: ما آماده همکاری با روسیه برای پیشبرد مستمر همکاری بودیم.

پایه های پل دیگری به سمت شرق که شهر تونگجیانگ چین و شهر نیژنلنینسکویه روسیه را به هم متصل می کند، در سال ۲۰۱۴ گذاشته شد. گفته شد این پل که از روی خط آهن عبور می کند به زودی افتتاح می شود.

با این حال، پل های جدید نماد توسعه روابط بین کشورها است. روابط دو کشور در دوران حکومت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ، رهبر چین افزایش یافت. تجارت دو کشور در سال گذشته به ۱۴۶ میلیارد دلار رسید. تا سال ۲۰۲۴ این رقم به ۲۰۰ میلیارد دلار می رسد.
آرتیوم لوکین، دانشیار روابط بین‌الملل در دانشگاه فدرال خاور دور روسیه، می‌گوید: «اخیراً روسیه و چین یک پل بر روی رودخانه آمور نداشتند، اما اکنون دو پل دارند. بنابراین هدف آنها مشخص است. پل هایی که چینی ها از یک سو و روس ها از سوی دیگر در دو نیمه ساخته اند و رودخانه ای که از آن عبور می کنند نیز پایه های ناآرام این رابطه را نشان می دهد. او گفت: «چین همیشه برای زیرساخت‌های بندری بیشتر تلاش می‌کرد، اما روسیه تا چندی پیش به دلیل ترس از وابستگی بیش از حد به چین، تمایلی به ایجاد این نوع زیرساخت‌ها نداشت.
با این حال، لوکین اضافه کرد که از زمان الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و واکنش متعاقب آن غرب، روسیه برای طرح‌های توسعه زیرساخت‌های فرامرزی چین “بسیار بازتر” بوده است.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا