جهانسبک زندگیعکس

گوگل داده ها را فاش کرد: رایج ترین رویاها در جهان

داده های گوگل رایج ترین رویاها را در سراسر جهان نشان می دهد. مشاهده شد که بیشترین رویاهای جستجو شده مربوط به مارها بوده است.

تیمی از Brilliant British مستقر در بریتانیا که به مطالعه و انتشار محتوا در مورد الگوهای خواب و سلامتی می‌پردازد، داده‌هایی را از جستجوهای Google جمع‌آوری کرد.
محققان متوجه شده اند که کدام رویا در کدام کشور بیشترین سوال را دارد.
یافته ها نشان داد که بیشترین رویاهایی که در سرتاسر جهان مورد تحقیق قرار گرفته اند، مربوط به مارها بوده است و مشخص شد که ترکیه یکی از اولین کشورهایی است که دیدن مارها در خواب را بررسی کرده است.

بر این اساس عبارت «دیدن مار در خواب» ماهیانه 352 هزار بار در برزیل و 214 هزار بار در ترکیه جستجو می شود.

در کنار ترکیه و برزیل، کشورهایی که بیشترین ارتباط را با مارها در خواب دارند عبارتند از افغانستان، قزاقستان، ایران، اسرائیل، روسیه، اوکراین، فنلاند، پرتغال و عمان.

Google verileri ortaya koydu: Türkiye ve dünyada en çok görülen rüyalar

قابل ذکر است که این خواب ها در مناطقی دیده می شود که خزندگان سمی هم رایج هستند و هم غیر معمول نیستند.

از دست دادن دندان در خواب بعد از مارها، رایج ترین رویاها در سرتاسر جهان افتادن دندان ها بود.

بر اساس یافته‌ها، عباراتی مانند “دندان افتادن در خواب” در بخش قابل توجهی از اروپای غربی، از جمله بریتانیا، امارات متحده عربی و آمریکای شمالی بیشتر مورد توجه است.

ماهانه 81 هزار تماس برقرار می شود به عنوان مثال، بیان شده است که 81 هزار جستجو در ماه در ایالات متحده در این زمینه انجام می شود.

رویاهای دیگری که آمریکایی ها اغلب به آن می پردازند شامل رفتن به تعطیلات یا مواجهه با حیوانات بالقوه خطرناکی مانند عنکبوت است.

علاوه بر این، ازدواج در عربستان سعودی، عراق و بحرین. بارداری رایج ترین رویا در کویت، لبنان و دانمارک بود.

دکمه بازگشت به بالا