افغانستانجهانعکس

جنگنده های اسرائیلی نوار غزه را بمباران کردند

هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی بامداد امروز(جمعه) یک پایگاه در نوار غزه را بمباران کردند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: هواپیماهای نیروی هوایی امشب یک پایگاه نظامی زیر زمین در منطقه المغازی در مرکز نوار غزه را که برای تولید خمپاره استفاده می شود، بمباران کردند.

وی افزود:«انتظار می رود صحبت از یک حمله، ضربه ملموسی به تلاش های حماس در زمینه تسلیحات نظامی باشد.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد: جنگده های اسرائیلی بامداد امروز(جمعه) با چندین موشک دو پایگاه مقاومت اسلامی در اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه و جنوب این باریکه را هدف قرار دادند.

براساس گزارش این شبکه، این حمله در سایه تشدید اقدامات نظامی اسرائیلی پس از حمله این نیروها به اردوگاه جنین صورت می گیرد که شهادت ۱۰ فلسطینی را در پی داشت. این بزرگترین تشدید نظامی اسرائیلی از آغاز سال جاری میلادی است.

براساس گزارش خبرنگار الجزیره، هواپیماهای اسرائیلی همچنین حومه یک دیده بانی وابسته به مقاومت فلسطین در شرق بیت حانون در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.

خبرنگار الجزیره افزود: حملات اسرائیل تلفات مادی در این پایگاهها در پی داشته و به خانه های مجاور آنها آسیب زده است اما تلفات جانی در پی نداشته است.

مقابله نیروهای مقاومت با حملات اسرائیل

این خبرنگار اضافه کرد: مقاومت فلسطین با جنگنده های فلسطینی به مقابله برخاست.

در همین حال گردان های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) اعلام کرد پدافندهای هوایی وابسته به این گردان ها با موشک های زمین به هوا یه مقابله با هواپیماهای اسرائیلی در آسمان نوار غزه پرداخت.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که ۳ راکت از نوار غزه شلیک شد که گنبد آهنین یکی از آنها را رهگیری کرد در حالی که راکت دوم در یک منطقه باز سقوط کرد و راکت سوم نیز در داخل همین باریکه سقوط کرد.

آژیرهای هشدار

در همین حال سخنگوی ارتش اسرائیل از روشن شدن آژیرهای هشدار در شهر عسقلان و برهی از شهرک های غلاف غزه خبر داد و رادیو اسرائیل نیز اعلام کرد که گنبد آهنین دو موشک پرتاب شده از نوار غزه را بدون تلفات جانی و مالی رهگیری کرد.

این تحولات پس از آن صورت می گیرد که نیروهای اسرائیلی صبح روز پنج شنببه عملیات نظامی بزرگ را در داخل شهر جنین و اردوگاه آن در کرانه باختری انجام دادند که منجر به شهادت ۱۰ فلسطینی از جمله یک زن مسن و زخمی شدن دهها تن دیگر شد که حال برخی از آنها وخیم است.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که هدف از این عملیات ۳ نفر از افراد تحت تعقیب وابسته به جهاد اسلامی بوده است. گردان های جنین و شهدای الاقصی و گردان های عزالدین قسام اعلام کردند که نیروهایشان درگیری های شدیدی با نیروهای اسرائیلی داشتند.

دکمه بازگشت به بالا