افغانستان

ایتلاف جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان: به رسمیت شناختن طالبان منجر به افزایش بحران خواهد شد

در ادامه واکنش‌ها به اظهارات امینه محمد، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد، مبنی بر برگزاری نشستی برای به رسمیت شناختن طالبان، ایتلاف جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان گفته است که به رسمیت شناختن طالبان منجر به افزایش بحران در افغانستان خواهد شد.

ایتلاف جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان روز چهارشنبه، ۳۰ حمل، با نشر اعلامیه‌ای هشدار داده است که تعامل و گفت‌وگوی بی‌قیدوشرط با طالبان هیچ نتیجه‌ای جز جسارت‌بخشی به این گروه در پی نخواهد داشت و تنها منجر به افزایش بحران در افغانستان خواهد شد.

به گفته آنان، جهان نباید مقاومت مردم افغانستان به‌خصوص مقاومت مدنی شجاعانه زنان در برابر «ستم طالبان» را نادیده بگیرد.

در اعلامیه آمده است: «ما از سازمان ملل توقع داریم تا در حمایت از مردم و به‌ویژه زنان افغانستان در برابر طالبان قاطعانه و یک‌پارچه ایستاده‌گی نماید و این گروه را وادار به تسلیم شدن به اراده خواست‌ها و ارزش‌های مردم افغانستان نماید.»

به گفته این ایتلاف، در زیر سایه طالبان گروه‌ها و اقوام به حاشیه رانده شده و مورد سرکوب و کشتار قرار می‌گیرند و مردم افغانستان در سراسر مملکت با فقر و گرسنه‌گی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

این در حالی است که اظهارات امینه محمد، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد، مبنی بر برگزاری نشستی برای به رسمیت شناختن طالبان، با واکنش‌های جدی مواجه شده است.

دکمه بازگشت به بالا