افغانستاناقتصادپول

نگرانی مجلس نمایندگان امریکا از نرسیدن کمک‌ها به نیازمندان در افغانستان

رخی از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا به شمول رییس کمیته روابط خارجی این مجلس خواهان شفافیت درباره‌ی کمک‌های بشری امریکا به افغانستان شده‌اند.

آنان در نامه‌یی از آن‌چه که دست‌برد در کمک‌های بشری امریکا به افغانستان عنوان کردند، ابراز نگرانی کرده و این نامه را با مدیر آژانس توسعه‌ بین‌المللی امریکا شریک ساخته‌اند.

در این نامه آمده است: «ما نگران هستیم که کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌ای که از سوی ایالات متحده به افغانستان سرازیر می‌شودُ از سوی طالبان مورد سوءاستفاده و انحراف قرار گیرد. بحران بشردوستانه در افغانستان انکار ناپذیر است، بنابراین نیاز است تا کمک‌های ارائه شده از سوی ایالات متحده به جای طالبان، به افغان‌های آسیب‌دیده برسد.»

با این حال، وزارت اقتصاد طالبان می‌گوید که این گروه هیچ گونه مداخله در کمک‌های جهانی به افغانستان ندارد و می‌کوشد در این زمینه سهولت‌های بیش‌تری را به میان بیاورد.

این در حالی‌ست که جان ساپکو بازرس ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان حدود یک ماه پیش در مجلس نمایند‌گان آن کشور گفته بود که دسترسی طالبان به کمک‌های امریکا به افغانستان را به طور قطعی نمی‌توان رد کرد که در پی این نگرانی، وزارت خارجه امریکا این اظهارات را بی‌بنیاد خواند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا