جهانعکس

پوتین در مشکل است: از هر چهار روس فقط یک نفر از جنگ در اوکراین حمایت می کند

بر اساس نظرسنجی انجام شده در روسیه، حمایت از جنگ در اوکراین در این کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این وضعیت منجر به فشار شدید بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری کوکچه نرخ که در ماه گذشه 57 درصد بود اکنون به 25 درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر، از هر 4 نفر در روسیه تنها 1 نفر از حفظ نیروهای روسی در اوکراین حمایت می کنند.

نتایج یک نظرسنجی جدید که در روسیه انجام شد در گزارشی برای مقامات ارشد دولتی توسط سرویس گارد فدرال کرملین منتشر شد که توسط وب سایت خبری مستقل مدوزا به دست آمده است.

بر این اساس، تعداد حامیان روسیه در جنگ اوکراین از 57 درصد به 25 درصد در 6 ماه گذشته کاهش یافته است.

کاهش حمایت ها پس از آن اتفاق افتاد که روسیه دستور بسیج ده ها هزار مرد و اعزام آنها به جبهه را صادر کرد. پوتین در هفته گذشته با ملاقات عمومی با همسران سربازان سعی کرد خشم فزاینده را فرو نشاند.

در حالی که گزارش‌های مربوط به آموزش و تجهیزات ناکافی برای سربازان روسی که اخیراً بسیج شده‌اند همچنان منتشر می‌شود، میزان تلفات در میان سربازان خط مقدم همچنان بالاست.

دنیس ولکوف، رئیس مرکز لوادا، یک سازمان غیردولتی مستقل که در روسیه فعالیت می‌کند و به انجام نظرسنجی‌های عمومی، نظرسنجی‌ها و تحقیقات جامعه‌شناختی می‌پردازد، در بیانیه‌ای درباره این موضوع گفت: «مردم جنگ در اوکراین را به‌عنوان وضعیتی تلقی کردند که چنین نیست. مربوط به آنها باشد. او گفت: «اکنون خطرات در جبهه افزایش یافته است و روس‌ها می‌خواهند مذاکرات صلح آغاز شود.

از سوی دیگر، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه دو روز پیش گفته بود که هزینه های نظامی برای تسلیحات جدید از سال آینده 50 درصد افزایش می یابد.

شویگو توضیح داد که کارخانه‌های اسلحه و مهمات در سراسر کشور برای رفع نیازهای فزاینده جنگ اوکراین، اضافه‌وقت کار می‌کنند.

شویگو همچنین گفت که روسیه در حال برنامه‌ریزی «ساخت و ساز بزرگ» در پایگاه‌های نظامی است که موشک‌های هسته‌ای روسیه را در خود جای داده است، از جمله کار برای استقرار جدیدترین سلاح‌های هسته‌ای خود.

در همین حال، اوکراینی های ناامید پس از آخرین حملات موشکی روسیه که شهرها و روستاها را بدون برق و گرما رها کرده است، برای جان خود می جنگند.

سرویس اضطراری دولتی اوکراین گزارش داد که حداقل 9 نفر در آتش سوزی در 24 ساعت گذشته کشته شده اند، زیرا اوکراینی ها تلاش کردند خانه های خود را به دلیل قطع گسترده برق و با نادیده گرفتن قوانین ایمنی گرم کنند.

دکمه بازگشت به بالا