جهان

کیم یو جونگ: بایدن یک پیرمرد احمق است

کیم یو جونگ خواهر رهبر کوریای شمالی با محکوم کردن اظهارات جو بایدن، وی را پیرمردی خواند که هیچ آینده‌ای ندارد.

کیم یو جونگ، سیاستمدار و خواهر قدرتمند رهبر کوریای شمالی ضمن محکوم کردن اظهارات اخیر جو بایدن در مورد کشورش، وی را پیرمردی خواند که هیچ آینده‌ای ندارد.

معاون کمیته مرکزی حزب حاکم کارگر و خواهر کیم جونگ اون، در مصاحبه با خبرگزاری مرکزی کوریای شمالی گفت: اظهارات بایدن درباره پایان نظام کوریای شمالی احمقانه و غیرمنطقی است.

وی تصریح کرد موضوع دیگری که نمی توانیم به آسانی از آن بگذریم این حقیقت است که رئیس جمهور کشور دشمن ما به طور رسمی و شخصی از عبارت «پایان نظام» برای کوریای شمالی در مقابل چشمان مردم دنیا استفاده می کند.

این سیاستمدار زن خاطرنشان کرد حرف های بایدن اظهاراتی احمقانه از سوی فردی نادان است که به هیچ وجه قادر به پذیرش مسئولیت تامین امنیت و آینده امریکا نیست و پیرمردی است که هیچ آینده‌ای ندارد و انجام تمام وظایف در دو سال باقی مانده از دوران ریاست جمهوری اش برای او بسیار زیاد است.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا روز چهارشنبه در قصر سفید و به هنگام میزبانی از یون سوک یول رئیس جمهور کوریای جنوبی به کوریای شمالی هشدار داد هر گونه حمله پیونگ یانگ به ایالات متحده یا متحدان آن به معنای پایان نظام کوریای شمالی خواهد بود.

رئیس‌جمهور امریکا که توانمندی‌های ذهنی او برای انجام وظایف ریاست‌جمهوری همین حالا هم مورد تردید قرار گرفته روز سه شنبه رسماً نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 شد.

کیم یو جونگ همچنین توافق واشنگتن با سئول درباره ایجاد یک گروه مشورتی اتمی را عامل از بین رفتن صلح و امنیت در شمال شرقی آسیا دانست و افزود: کوریای شمالی با مشاهده این اقدامات مجبور به انجام اقدامات جدی تر به منظور مقابله با توافق امنیتی جدید خواهد شد.

وی تاکید کرد شکل گیری این گروه و نیز تمرینات و مانورهای مشترک نظامی این دو کشور شرایط را در منطقه و در کوریای شمالی بی ثبات می کند. این اقدامات نشان دهنده سیاست خصمانه سئول و واشنگتن علیه پیونگ یانگ و منعکس کننده اقدامات بسیار تهاجمی آنهاست. این تصمیمات باعث می شود جهان در معرض خطرات بسیار جدی قرار گیرد و عملی است که هرگز از آن استقبال نمی شود.

در جریان دیدار روسای جمهور امریکا و کوریای جنوبی در واشنگتن در روز چهارشنبه گذشته، دو طرف از توافقنامه‌ای خبر دادند که براساس آن کوریای جنوبی بر تعهد خود برای منع تکثیر سلاح‌های اتمی تاکید کرد و امریکا نیز ملزم به جمع آوری اطلاعاتی درباره طرح های اتمی و استراتیژیک شد.

 

دکمه بازگشت به بالا