جهان

اعتصاب ده ها هزار نفری کارمندان دولتی در انگلستان

بیش از ۱۳۰ هزار کارمند دولتی در انگلستان در اعتراض به هزینه‌های ناشی از نرخ تورم بالا، اعتصاب کردند.

بیش از ۱۳۰ هزار کارمند دولتی انگلستان در اعتراض به شرایط دشوار تامین هزینه‌های زندگی در این کشور اعتصاب کردند و خواستار معاش بالاتر شدند.

بیش از ۱۳۰ هزار کارمند دولتی در انگلستان در اعتراض به هزینه‌های ناشی از نرخ تورم بالا، اعتصاب کردند.

صد‌ها نفر از آن‌ها اطراف ساختمان شماره‌ی ۱۰ سرک داونینگ (محل استقرار خانه و دفتر کار رسمی صدراعظم انگلستان) تجمع کردند و پلاکارد‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها به هزینه‌های بالای زندگی اشاره شده بود.

قیمت مواد غذایی در انگلستان در ماه مارچ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد که بالاترین افزایش طی ۴۵ سال گذشته است.

مارتین کاوانا، معاون رئیس «پی سی اِس» (اتحادیه خدمات عامه و تجاری) گفت: هزاران نفر مجبور شده اند برای تهیه‌ی غذای خود و خانواده شان، به سراغ بانک‌های غذا بروند. هزاران نفر هم نتوانسته اند قبض هایشان، از جمله قبض‌های انرژی شان، را پرداخت کنند و در معرض خطر قطعی انشعاب خود قرار گرفته اند.

وی افزود، در بسیاری از موارد هم متاسفانه چیزی نمانده که خانه هایشان را از دست بدهند. ما می‌دانیم تورم هنوز قرار است بالای ۱۰ درصد باقی بماند. تاثیر واقعی بحران هزینه‌های زندگی بر اعضای ما بسیار شدید است و آن‌ها از پس هزینه‌های زندگی خودشان برنمی آیند.

دکمه بازگشت به بالا