جهان

بیشترین تلفات جهانی کرونا در جهان در «روسیه» ثبت شد

تا اکنون بیش از ۶۸۷ میلیون و ۵۵ هزار و ۸۰۲ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۶۴۰ نفر جان خود را از دست دادند.

بنابر آمار وبسایت ورلد میترز، طبق جدیدترین آمار از میزان ابتلا به ویروس کرونا و شمار تلفات بیماری کووید-۱۹ در جهان، تا اکنون بیش از ۶۸۷ میلیون و ۵۵ هزار و ۸۰۲ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد بیش از ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۶۴۰ نفر جان باخته اند. همچنین طبق آمار موجود تا اکنون حداقل ۶۵۹ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۸۹ بیمار مبتلا به کرونا از این بیماری بهبود یافته اند.

طبق آمار ثبت شده:
امریکا با ابتلای بیش از ۱۰۶ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۳۱۵ نفر و فوت بیش از یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۸۳۳ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد. در شبانه روز گذشته در امریکا ۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. در شبانه روز گذشته هزار و ۳۳۸ مورد ابتلای جدید به کرونا نیز در امریکا ثبت شد.

بیشترین تلفات شبانه روز گذشته در جهان مربوط به روسیه با ۳۲ فوتی است. در روسیه تا اکنون ۲۲ میلیون ۸۴۵ هزار و ۸۶۸ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۳۹۸ هزار و ۲۷۱ نفر جان باخته اند. ۳۴۵ هزار و ۹۹۰ نفر هم در بیست و چهار ساعت گذشته به آمار مبتلاین کرونا در این کشور اضافه شدند.

جاپان بعد از روسیه بالاترین میزان فوتی روزانه کرونا را در شبانه روز گذشته در جهان داشته است. در جاپان در شبانه روز گذشته ۱۳ هزار و ۴۷ مبتلای جدید ثبت شد. در جاپان تا اکنون ۳۳ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۱۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۴ هزار و ۵۲۸ نفر جان باخته اند.

اندونیزیا نیز با ثبت ۱۴ مورد فوتی جدید براثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، رتبه سوم بالاترین میزان فوتی روزانه کرونا را در جهان به خود اختصاص داد. در شبانه روز گذشته دو هزار و ۷۴ مورد ابتلای جدید به این بیماری نیز در اندونیزیا ثبت شد. در مجموع تا اکنون شش میلیون و ۷۷۳ هزار و ۱۴۶ مورد ابتلا و ۱۶۱ هزار و ۲۷۲ مورد فوت ناشی از کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

 

دکمه بازگشت به بالا