جهان

اسرائیل در 24 ساعت اول آتش بس غزه را هدف قرار داد

ارتش اسرائیل نوار محاصره شده غزه را که آتش بس در آن برقرار شده بود، به دلیل شلیک موشک مورد حمله قرار داد.

گروه‌هایی در غزه اعلام کردند که موشک مورد بحث با «خطای فنی» شلیک شده است.

کمتر از 24 ساعت پس از پایان درگیری بین گروه های اسرائیلی و فلسطینی که 5 روز است به آتش بس شبانه ختم شد، آژیرهای هشدار حمله از شامگاه در اطراف غزه به صدا درآمد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی شلیک نکرد زیرا موشکی که از غزه به سمت جنوب عسکلان (عسقلان) شلیک شد به سمت زمین باز رفت.

ارتش اسرائیل دو نقطه در شمال غزه را که به ادعای آن متعلق به حماس است با شلیک تانک مورد حمله قرار داد. وزارت بهداشت فلسطین گزارشی از تلفات یا مجروحان این رژیم ارائه نکرده است.

اخراج به دلیل “ایراد فنی”

یک منبع از اتاق عملیات اوراک، سازه سقف گروه های فلسطینی در غزه، گزارش داد که این موشک با یک “خطای فنی” شلیک شده و گروه های غزه متعهد به آتش بس هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه نهم اردیبهشت ماه با این استدلال که ستاد اجرایی جنبش جهاد اسلامی را هدف قرار داده است، به غزه محاصره شده حمله کرد. در این حملات 33 فلسطینی از جمله 6 کودک و 3 زن جان خود را از دست دادند و 93 فلسطینی از جمله 32 کودک و 17 زن زخمی شدند.

گروه های فلسطینی با شلیک بیش از 1000 راکت و خمپاره از غزه به سمت اسرائیل به این حملات پاسخ دادند.

یک اسرائیلی در 11 مه بر اثر اصابت یکی از راکت های شلیک شده از غزه به یک ساختمان مسکونی در شهر Rehovot کشته شد.

در بمباران ارتش رژیم صهیونیستی 20 ساختمان در مناطق مختلف نوار غزه ویران شد، 49 خانه غیرقابل استفاده شد و 940 خانه آسیب دید. طرفین در شب 13 مه بر سر آتش بس توافق کردند.

دکمه بازگشت به بالا