جهانعکسهنر

اعتراض خونین اوکراینی روی فرش قرمز کن

اعتراض اوکراینی فرش قرمز جشنواره فیلم کن را نشان داد. یک فعال با ریختن رنگ خون مانند به جنگ اعتراض کرد.

 

پدیده شبکه اجتماعی اوکراینی به نام ایلونا چرنوبای با اقدام اعتراض آمیز خود فرش قرمز جشنواره فیلم کن را رقم زد.
معترض با پوشیدن لباسی به رنگ های پرچم اوکراین، با ریختن رنگ قرمز خون روی دست خود، در میان نگاه های گیج شده مهمانان، تظاهراتی را ترتیب داد.
یک نگهبان این اقدام را متوقف کرد و به سرعت فعال فعال را که بالای سرش قرمز رنگ شده بود، گرفت.
چرنوبای، مربی تناسب اندام، پس از این اقدام در حساب اینستاگرام خود نوشت: “این اقدام با هدف حمایت از سرزمین های اشغالی و مردم ما در آنجا انجام شد.”
این معترض همچنین اضافه کرد: “متاسفانه، مانند بسیاری از وبلاگ نویسان، من دیگر نمی توانم همه رویدادها را در استوری ها به اشتراک بگذارم زیرا اینستاگرام همه چیز را خراب می کند! اما صفحه من در خطر حذف است! بسیار خوشحالم که اقدام من در سراسر جهان پخش شد! مردم! نباید ما را فراموش کند!” پیام شما را به اشتراک گذاشت
“قلب من با اوکراین است. من کاری را که باید انجام می دادم انجام دادم!” وی با بیان اینکه “چرنوبای از جشنواره ممنوع شده است” و از بسیاری رویدادهای دیگر محروم شده است، از عبارت “اما ارزشش را دارد” استفاده کرد.
در مراسمی که برای اکران فیلم «اسید» به کارگردانی جاست فیلیپات برگزار شد، هیچ اظهارنظری درباره اعتراض منتشر نشد.
کن در سال 2022 به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، نمایندگان روس را از حضور در جشنواره منع کرد و گفت: ما از هیئت های رسمی روسیه استقبال نخواهیم کرد و به حضور افراد وابسته به دولت روسیه اعتراف نمی کنیم.
امسال انجمن سینمای اوکراین از شرکت کنندگان در جشنواره خواست تا “به جای حمایت از تروریسم، تجارت با روسیه را متوقف کنند”.
جشنواره فیلم کن سال گذشته شاهد اعتراض مشابهی بود.
این فعال که هویتش فاش نشده است، در اعتراض به خشونت جنسی و تجاوز جنسی در اوکراین در طول جنگ، لباس های خود را درآورد.
این فعال بر روی سینه و شکم خود نوشته بود “به ما تجاوز نکنید” که با رنگ پرچم اوکراین نقاشی شده بود که در این تظاهرات ماموران امنیتی به سرعت وارد عمل شدند و این فعال را از خود دور کردند. این اقدام بعداً توسط گروه فمینیست فرانسوی SCUM ادعا شد.

 

دکمه بازگشت به بالا