افغانستان

کار ساخت یک شفاخانه نیمه کاره در ولایت نیمروز از سر گرفته شد

کار ساخت یک شفاخانه صدبستر در نیمروز شروع شده است. مسوولان محلی در این ولایت می‌گویند این شفاخانه قرار بود در حکومت پیشین ساخته شود، اما شرکت قراردادی نتوانسته که پروژه را تکمیل کند.

ریاست صحت عامه نیمروز می‌گوید کار این شفاخانه به هدایت رهبری امارت اسلامی به ارزش دوصدهزار دالر امریکایی از سر گرفته شده است و قرار است طی دو ماه آینده کاملا به بهره‌برداری برسد.

 باشندگان نیمروز می گویند ساخت این شفاخانه از نیازهای اساسی مردم این ولایت می‌باشد.

کار یک پروژه نیمه کاره که حالا از سرگرفته شده است، در شهر زرنج مرکز نیمروز مردم هنوز به امکانات کافی صحی دسترسی ندارند، این شفاخانه که پنج سال پیش کار ساخت آن متوقف شد، حالا از سرگرفته شده است، ریاست صحت عامه نیمروز می‌گوید این شفاخانه در پنج بلاک به ارزش دوصد هزار دالر امریکایی ساخته خواهد شد.

عبدالرحمن عبدالله، رئیس صحت عامه نیمروز می‌گوید که:«این شفاخانه پنج بلاک است که دو بلاک آن در دو منزل ساخته می‌شود و سه بلاک دیگر آن به گونه یک منزل ساخته خواهد شد. این شفاخانه در چهل بستر ساخته می‌شود که برای باشندگان نیمروز کافی خواهد بود و در این شفاخانه تمام امکانات است.»

آنگونه که مسوولان محلی دراین ولایت می‌گویند قبلاً یک شرکت داخلی در حکومت گذشته قرار بود ساختمان این شفاخانه را تکمیل کند، در حالیکه قسمت زیادی از هزینه ساخت آن را دریافت کرده بود، اما نتوانست که تکمیل کند. حالا انجنیران این پروژه می‌گویند کار به شدت بخاطر تکمیل این ساختمان جریان دارد، بناء تلاش می‌شود در وقت تعیین شده به بهره‌برداری برسد.

غفور رحیمی، انجنیر پروژه گفت: «کارهای ما در بخش قالب بندی جریان دارد و در بلاک اول در بخش ایجاد مرکز گرمی و در بلاک دوم مصروف سنگ کاری هستیم و در بلاک سوم هم در قسمت مرکز گرمی و سیستم‌های آب وبرق کار ما جریان دارد و به زودترین وقت کار تمام خواهد شد.»

در حال حاضر تنها یک شفاخانه ولایتی در شهر زرنج وجود دارد که جوابگوی نیازمندی مریضان این ولایت نمی‌باشد، بناء باشندگان نیمروز خواهان تسریع روند تطبیق این پروژه هستند، آنها به این باور اند که با تکمیل شدن ساختمان این شفاخانه، مشکلات مردم در قسمت صحت تا حدودی رفع خواهد شد.

جمشید، باشنده نیمروز می‌گوید که: «باید مریضان به داخل شفاخانه کلان انتقال کنند، چونکه شفاخانه کنونی در داخل بازار است و ازدحام ترافیکی می‌باشد و درست رسیدگی نمی‌شود.»

فرهاد، باشنده نیمروز می‌گوید که: «ما بسیار خوشحال هستیم که کار این شفاخانه هرچه زودتر تکمیل شود تا اینکه مریضان ما تداوی شوند، چونکه امکانات خوبی دارد.»

عنایت‌الله، باشنده نیمروز می‌گوید که: «امکانات کافی در شفاخانه ولایتی کنونی نیست، بناء ما خوشحال می شویم که کار شفاخانه صدبستر زودتر تمام شود تا مورد استفاده قرار گیرد.»

آنگونه که مسوولان محلی در نیمروز می‌گویند کار ساخت این شفاخانه در زمان جمهوریت ۴۰ درصد پیشرفته بود، اما حالا تلاش می‌کنند تا کار این پروژه را تکمیل کنند.

کار ساخت یک شفاخانه نیمه کاره در ولایت نیمروز از سر گرفته شد first appeared on آریانا نیوز
.

دکمه بازگشت به بالا