جهان

روسیه: کشتی جنگی ما که از ترک‌استریم و بلو استریم محافظت می‌کرد مورد حمله قرار گرفت

روسیه اعلام کرد که 3 خودروی دریایی بدون سرنشین اوکراینی در حمله به کشتی جنگی روسیه در 140 کیلومتری شمال شرق بسفر منهدم شدند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گزارش داد که تلاشی برای حمله به یک کشتی در نیروی دریایی دریای سیاه انجام شد که وظیفه آن تضمین امنیت خطوط لوله گاز طبیعی ترک‌استریم و جریان آبی کشورش با خودروهای دریایی بدون سرنشین متعلق به ارتش اوکراین است.

کوناشنکوف سخنگوی روسیه اعلام کرد که پس از حمله تروریستی در نورد استریم 1 و نورد استریم 2 در سپتامبر سال گذشته، ارتش روسیه اقداماتی را برای حفاظت از چنین مکان هایی انجام داد.

کوناشنکوف گفت: «امروز حوالی ساعت 05:30، نیروهای مسلح اوکراین با سه خودروی دریایی بدون سرنشین به کشتی ایوان هورس ناوگان دریای سیاه حمله کردند که در حال انجام وظایف تضمین امنیت عملیاتی گاز طبیعی ترک استریم و جریان آبی است. خطوط لوله در منطقه انحصاری اقتصادی جمهوری ترکیه تلاش کرد.

تمام قایق‌های دشمن با شلیک گلوله‌های استاندارد کشتی روسی در ۱۴۰ کیلومتری شمال شرق بسفر منهدم شدند. از عبارات استفاده کرد سخنگوی کوناشنکوف اظهار داشت که کشتی “ایوان هورس” به انجام ماموریت خود ادامه می دهد.

دکمه بازگشت به بالا