افغانستان

در سه ماه گذشته 3800 هزار مهاجر افغان از پاکستان به ننگرهار برگشته‌اند

دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار به نقل از ریاست مهاجران و عودت کنندگان این ولایت گفته است که طی سه ماه گذشته تا اکنون 3800 هزار خانواده مهاجر افغان از پاکستان دباره به ننگرهار باز گشته‌اند.

دفتر رسانه‌های این ولایت روز دوشنبه، پنجم سرطان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در حال حاضر حدود 20 تا 70 خانواده از پاکستان به افغانستان بازگشت می‌کنند.

بازگشت شهروندان افغانستان از پاکستان در روز های اخیر در حالی افزایش یافته است که چند روز قبل مقام‌های محلی در بندر تورخم اعلام کردند که پس از توقف دو ماهه‌ رفت‌وآمد از این بندر از سوی پاکستان، اکنون شهروندان افغانستان اجازه یافته‌اند که پس از این با شناس‌نامه‌های شان به کشور برگردند.

این درحالی است که چند روز پیش یک شهروند افغانستان پس از آن که از سوی نیروهای پاکستانی اجازه گذشتن از بندر را نیافت خودش را زیر یک موتر انداخت و جان داد.

پیش از این همزمان با ۲۰ جون، روز جهانی پناهجویان، سازمان عفو بین‌الملل از حکومت پاکستان خواسته بود تا از بازداشت و اذیت‌کردن خودسرانه مهاجرین افغان و پناهجویان افغان که بنابر تحولات اخیر سیاسی مجبور به فرار به آن کشور شده اند، دست بردارد.

دکمه بازگشت به بالا