جهان

تلاش پناهجویان برای عبور از کانال مانش به قصد رسیدن به بریتانیا افزایش یافته است

طبق آمار دولت بریتانیا، در شش ماه گذشته حداقل 11434 پناهجو با قایق از طریق کانال مانش وارد این کشور شده اند.

به گزارش اسکای نیوز، تنها در ماه جون، 3824 پناهجو وارد بریتانیا شدند که افزایش بی سابقه‌ای در پنج سال گذشته نشان می‌دهد.

این رسانه افزوده که 155 مهاجر در سه قایق جداگانه روز جمعه وارد بریتانیا شدند.

بر اساس آخرین گزارش ها، ورود پناهجویان به بریتانیا از طریق کانال مانش نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

سال گذشته 3140 مهاجر پس از عبور از کانال انگلیسی وارد بریتانیا شدند. این رقم در سال 2021 حدود 2177، در سال 2020 به 727 و در سال 2018 تنها چهار مورد بوده است.

ورود پناهجویان به بریتانیا بار دیگر بحث مهاجرت را در میان اعضای حزب راستگرای محافظه کار داغ کرده است و اکنون ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا به دلیل ناتوانی در اجرای وعده خود برای جلوگیری از ورود پناهجویان، تحت فشار حزب خود قرار گرفته است.

سیاستمداران راستگرا ضمن مخالفت با سیستم مهاجرتی انعطاف پذیر بریتانیا، از ریشی سوناک خواسته اند تا مهاجرت به بریتانیا را به حداقل برساند.

لی اندرسون، نایب رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا، به پیامدهای فرهنگی اقتصادی مهاجرت اشاره کرد و گفت که کاهش تعداد پناهجویان به کشور بخش مهمی از درخواست این حزب است.

نخست‌وزیر حزب محافظه‌کار گفت: ما به‌عنوان اعضای حزب محافظه‌کار به دموکراسی و حکومت برای مردم بریتانیا اعتقاد داریم، نه مردم غیرانگلیس.

اعضای حزب حاکم محافظه‌کار طرح ۱۲ ماده‌ای جدید را به نخست‌وزیر ارائه کرده‌اند که در بخشی از آن بر پایان دادن به ویزای موقت برای کارگران و محدود کردن تعداد پناهندگان مجاز به اقامت در بریتانیا تاکید شده است.

دکمه بازگشت به بالا