جهان

افزایش تلفات زلزله مراکش به بیش از ۶۰۰ تن

تلویزیون رسمی مراکش به نقل از وزارت کشور آن اعلام کرد: تعداد قربانیان زلزله ۶.۸ ریشتری بامداد امروز (شنبه) به ۶۳۲ تن و شمار زخمی‌ها به ۳۲۹ تن رسیده است.

مقامات بهداشتی مراکش از شهروندان خواستند تا برای نجات مصدومان زلزله خون اهدا کنند.

اتحادیه اروپا نیز آمادگی خود را برای حمایت از مراکش در این لحظات سخت اعلام کرده است.

رئیس بخش مؤسسه ملی ژئوفیزیک مراکش در این رابطه گفت: زلزله‌ای که جنوب غربی مراکش را لرزاند شدیدترین زلزله در یک قرن گذشته بود.

در همین حال وزارت داخله مراکش در بیانیه‌ صادره در صبح امروز (شنبه) اعلام کرده است: 632 نفر در مناطق الجوز، مراكش، ورزازات، أزيلال، شيشاوة و تارودانت جان باخته و 329 نفر مجروح شده‌اند که برای درمان به بیمارستان‌های انتقال یافته‌اند.

موسسه ملی ژئوفیزیک و مرکز ملی تحقیقات علمی مراکش در ساعات اولیه صبح امروز اعلام کرد زمین‌لرزه شامگاه گذشته 7.2 ریشتر قدرت داشته است.

این موسسه توضیح داد که این زمین لرزه در ساعت 11:11:01 به وقت محلی ثبت شده است و بین عرض جغرافیایی 30.9896 و طول جغرافیایی: 8.4140 رخ داده است که نشان می‌دهد زلزله در عمق 10.7 کیلومتر رخ داده است.

بر این اساس، منطقه وقوع زلزله در فاصله 368 کیلومتری جنوب غربی شهر رباط، 23 کیلومتری غرب شهر ایجوقاق، 31 کیلومتری جنوب غربی شهر مزمیز، 41 کیلومتری شمال غربی شهر اولوز و 47 کیلومتری جنوب شرقی شهر امینتانوت تعیین شده است.

بنا به اعلام این موسسه، پس از این زلزله، صدها پس‌لرزه‌ که قدرت برخی از آنها به حدود 6 ریشتر می‌رسد، ثبت شده است.

دکمه بازگشت به بالا