افغانستانورزش

زنان ورزشکار افغانستان در رقابت‌های آسیایی با میزبانی چین اشتراک می‌کنند

شماری از زنان ورزشکار افغانستان که در خارج از کشور به سر می‌برند در نزدهمین بازیهای آسیایی با میزبانی کشور چین اشتراک می‌کنند.

قرار است نوزدهمین دوره مسابقات آسیایی به روز سه‌شنبه، چهارم میزان در شهر هانگژو چین ساعت 3:30 به وقت افغانستان برگزار شود.

بر بنیاد گزارش‌ها این مسابقه که به عنوان بزرگ‌ترین رویداد ورزشی قاره آسیاه عنوان می‌شود ورزشکاران افغانستان از داخل و خارج از کشور در این مسابقه اشتراک می‌کنند.

قرار است در این مسابقه 17 ورزشکار زن که اهل افغانستان می‌باشند بنابر محدودیت وضع شده توسط امارت اسلامی در بخش ورزش از خارج از کشور به نمایندگی از زنان افغانستان در این مسابقات اشتراک کنند.

ورزشکاران زنی که به نمایندگی از افغانستان از کشورهای مختلف در این مسابقه اشتراک می‌کنند در رشته‌های بایسکلرانی، والیبال و اتلتیک رقابت می‌کنند.

همزمان با این اتل مشنوای ، سخنگوی کمیته المپیک حکومت سرپرست در افغانستان در صحبت با رسانه‌ها گفت است که حدود 130 تن از ورزشکاران مرد در 17 رشته مختلف ورزشی از جمله والیبال، جودو و پهلوانی در این رقابت‌ها اشتراک خواهند کرد.

گفتنیست که حدود 12500 از ورزشکاران در چهل رشته ورزشی با میزبانی شی جینگ پینگ در کشور چین در این مسابقات به مصاف هم می‌روند .

17 زن به نمایندگی از زنان و دختران افغانستان از سراسر کشور‌های جهان درحالی در نوزهمین دوره رقابت‌های آسیا با میزبانی کشور چین اشتراک می‌کنند که پس از 15 آگست سال 2021 و رویکر آمدن امارت اسلامی برای بار دوم در افغانستان زنان و دختران از فعالیت‌های ورزشی در افغانستان منع شدند.

دکمه بازگشت به بالا