افغانستاناقتصادپناهندگانجهانفن‌آوریهنر

یک مجموعه تجاری تفریحی فرهنگی مخصوص «زنان» در بامیان افتتاح شد

مسوولان محلی در ولایت بامیان می‌گویند که یک مجموعه تجاری،تفریحی و فرهنگی مخصوص «زنان» تحت نام باغ فامیلی در ولایت بامیان افتتاح شد.

صبور صیغانی،سخنگوی والی بامیان روز دوشنبه،سیزدهم قوس با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این مجموعه تجاری،تفریحی و فرهنگی مخصوص زنان با هزینه ۵۶ میلیون افغانی در مرکز ولایت بامیان به بهره برداری رسیده است.

در خبرنامه آمده است که این مجموعه تجارتی تحت زیر نام باغ فامیلی در دشت عیسی خیل ولایت بامیان با حضور مقامات این ولایت افتتاح شده است.

طبق خبرنامه این مجموعه تجارتی، فرهنگی و تفریحی مخصوصا بانوان با حمایت سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ( یونسار) در این ولایت اعمار شده است.

مقامات ولایت بامیان افزوده است که این مرکز ساخته شده شامل یک مرکز آموزش های فنی حرفوی، بازارچه با داشتن ۲۰ دکان، رستورانت، سالن پذیرایی، محیط سبز و پارک تفریحی میباشد.

مجموعه تفریحی مخصوص بانوان درحالی در ولایت بامیان افتتاح شده است که پیش از این محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست اعلام کرده بود که پس از این زنان اجازه ندارند به پارک ملی بندامیر بروند.

این درحالی است که پس از رویکار آمدن حکومت سرپرست در افغانستان در ابتدا برای حضور زنان و مردان در پارک‌ها تقسیم‌اوقات جداگانه تعیین کردند، اما در نهایت حضور زنان را در تمام پارک‌های تفریحی کشور ممنوع اعلام کردند.

 

دکمه بازگشت به بالا